Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Mieszkańcy świętowali z policjantami

2018-07-25 12:05:54 (ost. akt: 2018-07-25 12:17:33)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Policjanci z braniewskiej komendy obchodzili swoje święto. Poza oficjalną częścią funkcjonariusze przygotowali dla mieszkańców festyn, podczas którego nie tylko prezentowali swój służbowy sprzęt, ale również zorganizowali konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

24 lipca w Braniewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, które w tym roku przypadały w 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice. Następnie funkcjonariusze, ich rodziny oraz zaproszeni goście przemieścili się do sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł.insp. Edwarda Szydłowskiego wręczył medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Podczas tegorocznych obchodów awansowano 30 funkcjonariuszy: 4 w korpusie szeregowych, 10 w korpusie podoficerów, 14 w korpusie aspirantów oraz 2 w korpusie oficerów młodszych. 3 policjantom udzielono wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Wręczono również nagrody zwycięzcom turnieju piłkarskiego, zawodów strzeleckich oraz wędkarskich. Podziękowania za wzorowo wykonywaną pracę usłyszeli też pracownicy cywilni braniewskiej jednostki, a za wkład w utrzymanie bezpieczeństwa powiatu lokalne władze samorządowe.

W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji nie tylko gratulował wszystkim wyróżnionym i odznaczonym, ale także życzył funkcjonariuszom, by trud codziennej służby przynosił upragnioną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania i umacniał szacunek w oczach tych,o których bezpieczeństwo dbają każdego dnia. Szczególne podziękowania skierował również do rodzin policjantów, których wsparcie i ogromna wyrozumiałość stanowią gwarancję rzetelnego wykonywania służbowych obowiązków.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych z terenu powiatu, instytucji współpracujących z Policją, przewodniczący Stowarzyszenia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji oraz lokalne media.

Po zakończeniu uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Braniewie wspólnie z Naczelnikami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego złożyli kwiaty pod dębem katyńskim we Fromborku, upamiętniającym tragicznie zamordowanego w Katyniu policjanta – st.post. Stanisława Drożdż.

Po części oficjalnej przyszedł czas na festyn dla mieszkańców. Wszystkim zgromadzonym – policjanci, strażacy oraz żołnierze prezentowali swój sprzęt oraz pojazdy służbowe. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich dmuchana zjeżdżalnia, darmowa wata cukrowa, malowanie twarzy, rowerowy tor przeszkód oraz konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez lokalne samorządy i nadleśnictwo Zaporowo. Atrakcją była także możliwość stania się pasażerem strażackiego quadu, czy doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć: tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages