Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Ty też możesz pełnić tak ciekawą służbę – zostań jednym z nas

2018-07-30 13:46:05 (ost. akt: 2018-07-30 13:55:46)

Choć nie każdego z nich możemy zobaczyć codziennie w terenie, to służba, którą pełnią należy do jednych z najbardziej odpowiedzialnych w Policji. To efekt ich pracy oraz zgromadzony przez nich materiał dowodowy stanowią niezwykle istotny składnik końcowego procesu, którym jest osądzenie sprawcy przestępstwa czy wykroczenia. Poznajmy więc bliżej policjantów z zespołu dochodzeniowo-śledczego i wykroczeń.

Od zatrzymania do skazania sprawców przestępstw
W Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie w strukturach kryminalnych pracuje 26 funkcjonariuszy, w tym 6 w posterunkach Policji. Czym zajmują się na co dzień? Z czym muszą mierzyć się podczas służby ? Jak wygląda praca ,,dochodzeniowca'' ?

Obsługa zdarzeń kryminalnych, przyjęcie zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchanie świadków – to tylko niektóre z zadań ,,dochodzeniowców''. Pracując w takim wydziale policjanci wielokrotnie działają w stresie, wymaga się od nich dużej odporności psychicznej. Funkcjonariusze ci bowiem zabezpieczają dowody na miejscach najcięższych przestępstw, wykonują czynności tam, gdzie dostęp mają tylko nieliczni. W dużej mierze to właśnie od nich zależy sukces, czyli ustalenie i zatrzymanie przestępcy. Dociekając prawdy muszą radzić sobie nie tylko z reakcją ofiary, ale także sprawcy, a rozmowę prowadzić w taki sposób, by uzyskać kompleksowe informacje. Służba kryminalna bez wątpienia nie należy do łatwych, jednak satysfakcja, którą ze sobą niesie, rekompensuje trud podjętych działań. Bez ciężkiej pracy tych policjantów przestępcy czuliby się bezkarni.

Chodzi o to, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie
W braniewskiej komendzie wykroczeniami zajmuje się 5 policjantów. Choć na co dzień policjanci ci zajmują się drobniejszymi naruszeniami prawa niż kryminalni,to ich praca jest tak samo ważna. Pomimo faktu, że za wykroczenia przewidziane są łagodniejsze kary niż za przestępstwa – to wielokrotnie są one dla mieszkańców bardziej uciążliwe. Zakłócanie porządku, przewinienia w ruchu drogowym, hałasowanie w nocy, niszczenie mienia – to tylko niektóre z wykroczeń, z którymi każdego dnia mierzą się funkcjonariusze z tego zespołu. Cel ich działań pozostaje niezmienny – ustalić sprawcę, dowieść jego winy i pociągnąć do odpowiedzialności. Wszystko po to, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Trzeba lubić swoją pracę
Zarówno kryminalni, jak i funkcjonariusze z zespołu wykroczeń mówią wprost, że lubią, to co robią. W ich profesji nie można się nudzić, nigdy nie wiedzą nad jaką sprawą przyjdzie im pracować następnego dnia. Słowa wdzięczności, które niejednokrotnie słyszą z ust zgłaszających, po zakończonych sprawach – stanowią dla nich najcenniejszą nagrodę.

Zostań jednym z nas !
Ty też możesz pełnić tak ciekawą służbę – wstąp do Policji i zostań jednym z nas! Więcej szczegółowych informacji na temat tego, jak zostać policjantem, można przeczytać na tej stronie http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.html


KPP w Braniewie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ziyo #2546654 | 37.47.*.* 31 lip 2018 16:29

  Jaka jest różnica pomiędzy balkonem a policjantem? Balkon jest w stanie utrzymać czteroosobową rodzinę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dexter #2546478 | 37.47.*.* 31 lip 2018 13:07

  Na budowie jako pomocnik popieram się o łopatę i 3 tysiące wpadną. Niedzielę i święta wolne, prokurator przy betoniarce nie stoi i na ręce się nie patrzy. Same plusy. Wolę na budowę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dix #2546375 | 37.47.*.* 31 lip 2018 11:11

  Ludzie!!!!! Ludziska!!!! Nigdy nie dawajcie wiary w tą propagandę rozsiewaną w mediach!!!! Jak macie moźliwość to wyjeżdżajcie z kraju lub szukajcie innej roboty. Nigdy do Policji, SG czy tym podobnych. Tam jest źle a będzie jeszcze gorzej. Statystycznie rzecz biorąc nie liczy się człowiek tylko słupek statystyczny. Nigdy to tych formacji. Skoro tak zachęcają i jest tak och i ech to dlaczego od miesiąca trwa akcja protestacyjna służb, kaźdy ich olewa a strona rządowa to juź najbardziej i gadać zprotestującymi nie chce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Noti #2546370 | 37.47.*.* 31 lip 2018 11:04

  ..Sześciu pracuje w posterunkach,, ahahahahha chyba w innym powiecie !!! Ależ się uśmiałam

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zx #2546015 | 93.105.*.* 30 lip 2018 18:54

  No za ta kase to ja dziekuje. Wole do Lidla

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages