Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Artyści uwiecznili na płótnie najpiękniejsze zakątki naszego miasta

2018-08-13 11:18:30 (ost. akt: 2018-08-13 13:08:07)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatorów

W dniach 6-12 sierpnia 2018 z inicjatywy Braniewskiego Centrum Kultury odbył się Międzynarodowy Plener Malarski – Braniewo 2018. W plenerze udział wzięło 19 artystów.

Niemcy reprezentowały: Sigi Anders i Kristin Ziewer z Berlina. Z Rosji przyjechały do nas Marina Guszczian, Tatiana Łukianowa z Kaliningradu oraz Swietłana Weiss ze Świetłogorska. Z Polski przyjechali do nas Marzenna Otto z Nakło nad Notecią, Lubimira Wacławska z Pieniężna, Maria Wojtasiak z Elbląga, Elżbieta Ponińska z Międzychodu, Małgorzata Czaplińska z Pieniężna, Joanna Kowalska z Iławy, Barbara Wojtanowska z Elbląga, Barbara Krajnik z Wiśniewa i Bogumił Burdalski z Sierpca. Braniewo reprezentowali Halina Bardońska, Jadwiga Poreda, Krystyna Dzielińska, Józef Błażewicz i Andrzej Zieliński.

Przez cały tydzień artyści tworzyli w plenerze, przenosząc na płótno najpiękniejsze zakątki w naszym mieście. Uczestnicy pleneru mieli do dyspozycji 3 pracownie w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie trwały prace nad wykończeniem dzieł. W czasie pleneru powstało 52 prace, w większości olejne, ale też w akrylu, akwareli i grafiki.

Artyści zwiedzili piękne tereny wokół Braniewa, między innymi: pałac w Słobitach i Gładyszach, zwalone mosty w Łozach, okoliczne kościoły i wsie.
Byli gośćmi Państwa Joanny i Romana Ruksztełło w Nowej Pasłęce. W każdym z tych miejsc czerpali inspiracje do swoich prac. Zwiedzili także Muzeum Ziemi Braniewskiej i braniewskie zabytki.

W trakcie pleneru artyści przeprowadzili warsztaty plastyczne z dziećmi podczas zajęć wakacyjnych Braniewskiego Centrum Kultury.

12 sierpnia 2018 (w niedzielę) w „Galerii w Podziemiach„ w Braniewskim Centrum Kultury plener zakończył wernisaż wystawy prac powstałych podczas całego tygodnia, z udziałem władz miasta i powiatu i licznie zgromadzonych mieszkańców Braniewa i okolic. Wystawę można podziwiać do 10 września 2018 w naszej galerii, na którą serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy szczególnie dziękują Burmistrzowi Miasta Braniewa – Monice Trzcińskiej, Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Braniewie, Księdzu Leszkowi Galicy, Zgromadzeniu Sióstr Katarzynek, Państwu Joannie i Romanowi Ruksztełło, Andrzejowi Plażukowi, Starostwu Powiatowemu w Braniewie, Informacji Turystycznej w Braniewie oraz gospodarzowi pałacu w Słobitach za pomoc, gościnę, miłe przyjęcie oraz wsparcie.

OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages