Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Duże pieniądze trafią do szkół

2018-08-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 13:34:52)

POWIAT\\\ W Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Budowlanych realizowane będą projekty dofinansowane z programów unijnych. Placówki powiatu po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, aby podnieść jakość kształcenia młodych ludzi.

W ubiegłym tygodniu starosta braniewski Leszek Dziąg podpisał w tej sprawie umowę z Mironem Syczem, wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Umowę podpisała także dyrektor ZSZ Joanna Sokół i dyrektor ZSB Piotr Danielewicz.
Dzięki dofinansowaniu w ZSZ wdrożony zostanie projekt „Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim” (wartość projektu to nieco ponad 700 tys. złotych, zaś dofinansowanie niemal 600 tys. złotych), zaś w ZSB – „Mój zawód, moja pasja” (wartość – ponad 1,1 mln złotych, dofinansowanie – ponad 970 tys. złotych).
— Powiatowe szkoły po raz kolejny sięgnęły po duże pieniądze, dzięki czemu jeszcze bardziej podniesie się jakość ich kształcenia — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Ten sukces jest możliwy dzięki zaangażowaniu dyrektorów tych placówek i pracujących w nich nauczycieli. Po raz kolejny mogę stwierdzić, że aby zdobyć zawód, odpowiednią praktykę i staż nie trzeba wyjeżdżać z Braniewa. Młodzież może uczyć się na miejscu i kończyć tutaj szkoły zdobywając wysokie kwalifikacje.„Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim”
Dofinansowanie uzyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020. Dzięki projektowi w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie doposażone zostaną nowe pracownie – logistyczna i multikierunkowa. Nauczyciele wezmą udział w wielu kursach podnoszących kwalifikacje. Projekt zakłada modernizację metod i treści kształcenia zawodowego, do czego niezbędny jest zakup najnowocześniejszego wyposażenia pracowni oraz specjalistycznego oprogramowania.


„Mój zawód, moja pasja”:
To nowy projekt, dofinansowany z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie. ZSB już czwarty raz (począwszy od 2010 r.) pozyskał dofinansowanie na rozwój kształcenia zawodowego młodzieży.
Dzięki pozyskanym funduszom sfinansowane zostaną kursy zawodowe oraz staże w przedsiębiorstwach, w których udział wezmą uczniowie ZSB.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages