Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

I. Braniewska Jesień Organowa. Wystąpi Axel Flierl

2018-08-27 14:19:46 (ost. akt: 2018-08-27 14:25:18)

1 września o godzinie 19:00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie zostanie zainaugurowana I. Braniewska Jesień Organowa - pierwsza impreza kulturalna tego typu w powojennych dziejach bazyliki.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W trakcie pierwszego koncertu wystąpi Axel Flierl - fenomenalny niemiecki wirtuoz łączący znakomitą technikę gry i wielki rozmach artystyczny wsparty doskonałym muzycznym wykształceniem. Urodził się w 1976 rokuw Norymberdze.
Studiował muzykę sakralną, organy oraz improwizację organową u Edgara Krapp
oraz Wolfganga Hörlin w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium, a także u Thierry Escaich oraz Vincent Warnier w Saint – Étienne – du – Mont w Paryżu (Francja), gdzie w latach 2004 – 2006, studiował dzieła Maurice’a Duruflé (1902 – 1986).

Jest laureatem prestiżowych stypendiów: Bawarskiego Ministerstwa Edukacji i Sztuki oraz Francusko – Niemieckiej Wyższej Izby ds. Kultury. Studiował również gościnnie na “Cité Internationale des Arts” and the “Cité Internationale Universitaire w Paryżu. W 2006 r. objął posadę organisty w Bazylice św. Piotra w Dillingen (Bawaria), gdzie w 2007 r. zainicjował coroczny festiwal organowy “Koncerty w Bazylice Dillinger”. Jest on fundatorem oraz dyrektorem artystycznym tego festiwalu. Jest autorem rozprawy naukowej na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe nt. dzieł organowych niemieckiego kompozytora Karla Höllera (1907 – 1987). Koncertuje jako solista na scenie międzynarodowej, m.in., w Australii (Melbourne), Ameryce Południowej (Montevideo/Urugwaj), Rosji (Katedra w Moskwie, Sala koncertowa w Khanty – Mansijsk) oraz Europie (Notre – Dame w Paryżu, Rzym, Camaione, Treviso, Hofkirche Luzern, Katedra we Freiburgu, Worms, Dresden, Sevilla, Lausanne, Bordeaux, Dijon, Narbonne, Edinburgh, Helsinki, Turku, Oslo, Bergen). Axel Flierl posiada w swoim dorobku nagrania telewizyjne, radiowe oraz CD, a także liczne publikacje muzyczne.

Program koncertu jest bardzo przekrojowy, zawiera kompozycje od francuskiego baroku po muzykę z XX wieku.

http://m.wm.pl/2018/08/orig/plakat-aktualny-489681.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. braniewianka #2566810 | 93.105.*.* 29 sie 2018 10:09

    Super, może przyjadą miłośnicy muzyki poważnej i Braniewo będzie znane z innej tej lepszej strony :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages