Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Bieg Batorego - zapraszamy do udziału!

2018-09-05 12:57:12 (ost. akt: 2018-09-05 12:57:43)

Król Polski, Stefan Batory to patron 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i patron biegu przełajowego, który zostanie zorganizowany 22 września z okazji tegorocznego święta brygady. Dorośli rywalizować będą na trasie o długości 9 km., będą też biegi dla dzieci i młodzieży.

Bieg Batorego rozegrany zostanie na 3 km. pętli po traktach leśnych nad rzeką Bauda pod Fromborkiem. Zawodnicy pokonają trzy pętle w jednej serii. Zgodnie z regulaminem zawodów, dwa okrążenia przebiegną w stroju sportowym, później będą musieli w wyznaczonej strefie założyć mundur polowy (spodnie i bluza moro z długim rękawem, buty typu wojskowego z cholewką minimum 19,05 cm.) i pokonać ostatnie 3 km. trasy. Bieg Batorego odbędzie się w sobotę, 22 września o godz. 9.00. Biuro zawodów funkcjonować będzie na parkingu leśnym przy rzece Bauda.

Zawody skierowane są do przedstawicieli służb mundurowych i młodzieży z klas mundurowych (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna), ale regulamin przewiduje także starty osób ze środowiska cywilnego, na co dzień nie związanych z mundurem. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą telefonicznie do 21 września do godz. 15.30 pod numerem 727 013 727 lub 261 315 027. W Biegu Batorego będzie mogło wystartować 100 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Tego samego dnia, 22 września w godz. 12.00 – 13.00 odbędą się również Małe Biegi Batorego (skierowane do młodszych przyjaciół brygady), które zostaną zorganizowane na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej 9 brygady przy ul. Sikorskiego 41. Zaplanowano 3 konkurencje indywidualne skierowane do:
• dzieci do lat 7. włącznie – 100 m. i pięć przeszkód,
• dzieci do lat 10. włącznie – 200 m. i 9 przeszkód,
• dzieci i młodzieży do lat 15. włącznie – 400 m. i 9 przeszkód.

Start w samo południe. Zapisy prowadzone będą na miejscu w biurze zawodów, bezpośrednio przed startem. Ubiór zawodników Małego Biegu Batorego jest dowolny. Każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.
W Biegu Batorego i biegach towarzyszących nie obowiązują żadne opłaty startowe. Organizatorami zawodów są: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i Sekcja WF i Sportu 9 brygady.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Biegacz #2573551 | 37.8.*.* 6 wrz 2018 07:18

  Czy to taka sama paplanina w błocie jak innej formacji mundurowej bieg czy normalny po leśnych duktach?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages