Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wspólna historia, choć podzielona granicami

2018-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-19 13:14:04)

POWIAT\\\ „Prusy Wschodnie – dziedzictwo kulturowe bez granic” – pod takim hasłem odbędzie się sympozjum zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa. Sympozjum odbędzie się 21 września (piątek) w Spichlerzu Mariackim w Braniewie.

Rozpocznie się jednak spotkaniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Braniewie (o godz. 9:00), a następnie odsłonięciem tablicy Jacobsa Jacobsona na byłym cmentarzu żydowskim przy ul. Kościuszki.
Szczegółowy program sympozjum znajduje się na plakacie.
— Historyczna tożsamość ziem powiatu braniewskiego jest nierozerwalnie związana z historią Prus Wschodnich, z żyjącymi tutaj ludźmi — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Spotykamy ją w wielu miejscach – to dawne pałace i dworki, rozwiązania urbanistyczne, liczne pamiątki i dzieła sztuki, kościoły czy kapliczki. Należy pamiętać o tej historii, dlatego takie sympozja, jak i działania Muzeum Ziemi Braniewskiej temu właśnie służą.
Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku odbyła się w Braniewie dwudniowa ogólnopolska konferencja popularno-naukowa „Krańce Europy IV”. Tematyka konferencji była bardzo szeroka, jej hasłem przewodnim była „Braniewska oświata, kultura i nauka na przestrzeni wieków”. Konferencja zakończyła się odsłonięciem tablicy upamiętniającej Konrada Zuse – pioniera informatyki, który mieszkał w Braniewie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages