Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Ostatni koncert w ramach I. Braniewskiej Jesieni Organowej

2018-09-20 13:57:06 (ost. akt: 2018-09-20 14:00:09)

W najbliższą sobotę, 22 września o godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach I. Braniewskiej Jesieni Organowej, nad którą Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin.

Na organach braniewskiej bazyliki zagra Stanisław Diwiszek, organista z Lublina, któremu będzie towarzyszyć duet sopranowy w składzie: Angelika Podwojska oraz Aleksandra Kołodziejczyk. Tym razem zabrzmi muzyka organowa Bacha, Mendelssohna oraz Nowowiejskiego, która będzie przeplatana z muzyką wokalną.

Stanisław Diwiszek (organy) - urodzony w Lublinie w 1985 r. Ukończył PSM II st. w klasie organów dr Jadwigi Kowalskiej oraz Instytut Muzykologii na Wydziale Teologii KUL w klasie organów specjalnych dra hab. Jarosława Wróblewskiego. Kształcił się również na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie organów tego samego pedagoga na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej, członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej, oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie. Ma w swoim repertuarze utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX/XX w., oraz improwizacje. Uczestniczył w kilku kursach mistrzowskich. Zdobył IV miejsce w konkursie kompozytorskim organizowanym przez Koło Naukowe Studentów IM KUL, oraz wyróżnienie na Studenckim Międzynarodowym Konkursie Organowym w Ružomberoku (Słowacja). Nagrał czternaście płyt z muzyką organową. Jest także autorem muzyki do wielu pieśni kościelnych i nabożeństw. Koncertował w ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą. Jako akompaniator współpracuje także z różnymi muzykami i zespołami.

Angelika Podwojska (sopran) - urodziła się w Elmshorn (Niemcy). Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, w klasie fortepianu mgr Ewy Gornowicz. W tym roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – Wrzeszczu, w klasie śpiewu solowego dr hab. Liliany Górskiej. Obecnie jest studentką III roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego, kierunek - śpiew solowy, w klasie ad. dr hab. Anny Fabrello na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2016 roku uczestniczyła w XXXIV Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Piotra Łykowskiego. W 2017 roku uczestniczyła w kursie interpretacji niemieckiej liryki wokalnej, prowadzonym przez Maestro Adiego Bara. W tym roku zadebiutowała w uczelnianej produkcji operowej „Dydona i Eneasz" Henrego Purcella.

Aleksandra Kołodziejczyk (sopran) - ukończyła szkołę muzyczną I stopnia na gitarze w klasie prof. Michała Pindakiewicza. Obecnie kończy studia magisterskie na kierunku nauki o rodzinie w Warszawie, oraz studiuje śpiew solowy na Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno - aktorskim w klasie prof. Dariusza Paradowskiego. Czynnie bierze udział w spektaklach operowych organizowanych w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages