Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Zawody sportowe „Zostań jednym z nas” rozstrzygnięte

2018-09-24 12:52:37 (ost. akt: 2018-09-24 12:56:31)

Sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie, zdrowa rywalizacja, wspaniały doping publiczności, bliższe spotkanie z policyjnymi służbami - tak w skrócie można podsumować zawody, które odbyły się w Braniewie. Główny cel, to zachęcenie uczestników sportowych zmagań do wstąpienia w szeregi Policji.

W piątek (21.09) w Braniewie poznaliśmy zwycięzców sportowych zawodów „Zostań jednym z nas”. Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawca był Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, było przede wszystkim zachęcenie do wstąpienia w policyjne szeregi, a także integracja środowiska funkcjonariuszy z mieszkańcami. Honorowym patronatem zawody objęli – Wojewoda Warmińsko Mazurski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Starosta Powiatu Braniewskiego oraz Burmistrz Miasta Braniewa.

Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników - 17 mężczyzn oraz 3 kobiety. Każdy z nich miał za zadanie pokonać sprawnościowy tor przeszkód, ten sam, z którym zmagają się rekruci do Policji. Sędziami zawodów byli instruktorzy z Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie - podkom. Krystian Kata oraz sierż. Marcin Kosyl. Test uznawany był za zaliczony, jeśli kandydat uzyskał czas poniżej 01:41s.

Już chwilę po rozpoczęciu zawodów było wiadomo, że rozgrywają się one na najwyższym poziomie. Z każdym kolejnym startem uczestnicy podnosili poprzeczkę pozostałym zawodnikom, uzyskując coraz to lepszy wynik. Po zaciętej rywalizacji, która rozgrywała się przy głośnym dopingu uczniów z terenu Braniewa, wyłoniono zwycięzców, a o kolejności na podium decydowały setne sekundy.

I miejsce - Karol Jaworski ( uzyskany czas:01:12:46)

II miejsce - Jakub Ruda ( uzyskany czas 01:13:16)

III miejsce - Adam Ślęzak( uzyskany czas: 01:13:38)

Nagrodą główną w zawodach był rower o wartości 1500 złotych ufundowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Za II i III miejsce natomiast - bony pieniężne o wartości 500 i 200 złotych, zakupione przez Burmistrz Miasta Braniewa oraz Starostę Powiatu Braniewskiego. Nagrody wręczyli m.in. mł.insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz nadkom. Tadeusz Telenga Komendant Powiatowy Policji w Braniewie. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że każdy z uczestników, który ukończył tor zakwalifikowałby się do kolejnego etapu policyjnej rekrutacji, gdyż test zaliczali w przedziale od 01:12 do 01:36s.

W tym samym czasie, gdy na hali trwała sportowa rywalizacja - tuż obok funkcjonariusze z Braniewa, Fromborka oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie promowali swoją służbę. Każdy chętny mógł zobaczyć z bliska na czym polega praca funkcjonariusza drogówki, technika kryminalistyki, policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, policyjnego wodniaka, czy przewodnika psa służbowego. Na wszelkie pytania związane z procedurą rekrutacyjną do Policji odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ten szczególny dzień funkcjonariusze wykorzystali także na promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć: tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages