środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Braniewskie Morsy otworzyły nowy sezon

2018-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-10 13:13:56)

Braniewo\\\ Dobiegła końca inwestycja związana z zagospodarowaniem terenu nad stawem przy ul. Długiej. O tym, co tu powstanie zadecydowali mieszkańcy, w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

7 października ok. godz. 7.30 przy kąpielisku na ul. Długiej odbyły się zawody wędkarskie spławikowe. Natomiast o godz. 15.00 odbyła się inauguracja sezonu morsowego. Z tej okazji do Braniewa przyjechały zaprzyjaźnione grupy morsów z Dobrego Miasta , Elbląga i Dywit. Zebranych powitali: burmistrz Monika Trzcińska, dyrektor MOS Marta Wychowaniak oraz prezes "Braniewskich Morsów" Wacław Reginis. Po wspólnej rozgrzewce ok. 30 osób weszło do wody, inaugurując tym samym sezon zimowych kąpieli 2018/2019. Na morsów czekała grochówka, kiełbaski z grilla, słodkie wypieki oraz tradycyjnie racuchy, przygotowane przez prezesa morsów. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano zamek dmuchany.

— Grupy morsów, które nas odwiedziły zazdroszczą nam tego miejsca. Teraz jest pięknie i bezpiecznie — mówi Wacław Reginis. — Proszę wszystkich mieszkańców, aby dbali o te miejsce. Niech służy nam wszystkim w takim stanie jak najdłużej.

W sezonie 2018/2019 morsy będą się spotykać tradycyjnie w niedziele o godz. 10.00 oraz w środy o godz. 19.00.

— To jest doskonałe miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną — mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Jest tu boisko, malownicza wiata i miejsce na ognisko – wszystko w scenerii pobliskiego urokliwego stawu. Z obiektu można również korzystać po zachodzie słońca, dzięki solarnym latarniom LED.

Burmistrz Trzcińska – podsumowując inwestycję – jest przekonana, że jest to jedynie pierwszy etap większego przedsięwzięcia.

— Kolejnym będzie wykonanie projektu i wytyczenie ścieżki dookoła stawu, tak by stworzyć tam miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji — mówi burmistrz Trzcińska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages