Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Święto 9 brygady już w piątek - zapraszamy!

2018-09-27 09:59:38 (ost. akt: 2018-09-27 10:01:22)

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej świętuje w tym roku 24. rocznicę swojego powstania. Na wspólne obchody zapraszamy już w piątek, 28 września. Spotykamy się w centrum Braniewa: na placu przed Bazyliką Mniejszą i w Amfiteatrze Miejskim.

Program obchodów 24. rocznicy powstania 9BBKPanc.
- godz. 09:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie zostanie odprawiona msza święta,
- godz. 11.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą odbędzie się uroczysty apel zakończony defiladą wojskową,
- godz. 12.00 - 16.00 - zapraszamy na Piknik Militarny w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie. W ramach pikniku zaplanowaliśmy:
- pokaz sprzętu i wyszkolenia żołnierzy ( walka wręcz, prezentacja dynamiczna działań kompanii zmechanizowanej),
- prezentację sprzętu wojskowego 9 brygady i jednostek zaprzyjaźnionych ( czołgi PT-91 i LEOPARD,BWP, samobieżne haubice typu KRAB i DANA, wyrzutnia rakietowa LANGUSTA, samobieżny moździerz RAK ),
- w trakcie festynu w Amfiteatrze Miejskim funkcjonować będą m.in.: ogródek saperski, strzelnica polowa i kuchnia wojskowa, w której serwowana będzie żołnierska grochówka,
- gry i zabawy oraz bezpłatne „dmuchańce” dla dzieci,
- koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 14.00. W razie niesprzyjającej pogody, koncert może zostać przeniesiony do Braniewskiego Centrum Kultury. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Dowódca, żołnierze i pracownicy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zapraszają do wspólnego świętowania.

Jednocześnie informujemy, że w związku z organizacją tegorocznego święta w Braniewie, w czwartek ( 27 września ) i w piątek (28 września) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się wojska i ciężkiego sprzętu wojskowego z koszar przy ul. Sikorskiego i przy al. Wojska Polskiego na plac przed Bazyliką Mniejszą. Przemarsz kolumn ulicami: Sikorskiego i Fromborską przez rondo gen. Andersa w kierunku Bazyliki Mniejszej, planowany jest w czwartek (27 września) w godz. 11:00-11:30 i 12:30 – 13.00 oraz w piątek (28 września) w godz. 10.00 – 10.30. Przejazd pojazdów gąsienicowych na gumowych nakładkach realizowany będzie w piątek (28 września) w godz. 7.00 – 9.00 z koszar przy ul. Sikorskiego w kierunku Bazyliki Mniejszej i z koszar przy al. Wojska Polskiego w kierunku Amfiteatru Miejskiego i Bazyliki Mniejszej, ulicami: Wileńską, Morską, Kromera i z powrotem w godzinach 17.00 – 18.00.

W związku z organizacją święta oraz koniecznością przeprowadzenia próby generalnej, w czwartek (27 września ) i w piątek (28 września) zamknięty zostanie parking przy Bazylice Mniejszej w Braniewie. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

9 BBKPanc.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages