Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Na rowerze ku Niepodległości

2018-10-11 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-10 13:11:44)

Rajd rowerowy\\\ 6 października odbył się drugi etap rajdu "Na rowerze ku Niepodległości". Impreza zorganizowana przez MOS, MBP i Szybkiego Strusia znów cieszyła się dużym powodzeniem. Wzięły w niej udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z trasą liczącą 32 kilometry. Grupa ruszyła z Miejskiego Ośrodka Sportu do wsi Rusy, a następnie do Zgody, Nowej Pasłęki, Ujścia, Różańca, Podgórza i znów do Braniewa. Na trasie na uczestników czekały niespodzianki. W Rusach odbyło się ognisko oraz przygotowany przez Straż Graniczną pokaz. Funkcjonariusze zainscenizowali napad na zaskoczonych uczestników rajdu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po chwilach grozy, bandytów obezwładnili Strażnicy Graniczni z pomocą psa służbowego.

Rajd "Na rowerze ku Niepodległości" składa się z czterech etapów. Pierwszy odbył się 9 września, drugi 6 października. Kolejne starty w dniach: 20 października i 3 listopada.

Zgłoszenie są przyjmowane w biurze zawodów w dniu imprezy. Informacje dodatkowe u kierownika "Szybkiego Strusia" pod nr tel.: 502-622-218. Opłata wynosi 10 zł za każdy etap.Na zakończenie każdy z uczestników po pokonaniu wszystkich 4 etapów otrzyma pamiątkowy medal.

Celem rajdu jest pokonanie 100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości, popularyzacja roweru jako zdrowego środka lokomocji i doskonalenie formy fizycznej, popularyzacja turystyki rowerowej na terenie Miasta i Gminy Braniewo, poznawanie walorów turystycznych i uroków bliższych i dalszych zakątków naszej okolicy, integracja mieszkańców Braniewa.

Organizatorzy: Grupa rowerowa „ SZYBKI STRUŚ”, Miejski Ośrodek Sportu ZATOKA, Miejska Biblioteka Publiczna Braniewo.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages