Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

"Efekt Gazowy 2018". Strażacy ćwiczyli na terenie Chemikalsu

2018-10-18 10:33:38 (ost. akt: 2018-10-18 10:37:31)

Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "EFEKT GAZOWY 2018". Na miejsce ćwiczeń wybrano punkt przeładunku gazu należący do firmy Chemikals Sp. z o.o., która ma swoją siedzibę w miejscowości Siedlisko (gm. Braniewo).

Terminal gazowy to drugi zakład dużego ryzyka, który ma swoją siedzibę na terenie powiatu braniewskiego. Założeniem do ćwiczeń było sprawdzenie wewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego. Scenariusz ćwiczeń zakładał emisję gazu na stanowisku załadunku autocystern, gdzie w wyniku awarii podczas napełniania autocysterny doszło do uwolnienia medium niebezpiecznego.

Działania ratownicze jako pierwsi rozpoczęli pracownicy punktu gazowego, którzy przystąpili do ograniczania emisji gazu. Na miejsce pozorowanej awarii skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków - ochotników z jednostek OSP Braniewo, Frombork, Lipowina i Płoskinia. Łącznie blisko 30 strażaków realizowało scenariusz ćwiczeń.

Strażacy oprócz ograniczenia pozorowanego wycieku niebezpiecznego medium musieli określić skalę zagrożenia. Zadaniem ratowników wyposażonych w ubrania ochronne oraz sprzęt izolujący drogi oddechowe było odnalezienie i ewakuowanie osób poszkodowanych oraz dokonanie uszczelnienia rury przesyłowej gazu poprzez wykorzystanie sprzętu hydraulicznego. Dla osób poszkodowanych, które były ewakuowane do strefy bezpiecznej strażacy udzielili pomocy medycznej. Z pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego pobierano wodę do ograniczenia zasięgu emisji gazu. Tak wyglądał scenariusz przygotowanych ćwiczeń dowódcy JRG Braniewo. Wcześniej strażacy zapoznali się z obiektem w ramach rozpoznania operacyjnego.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages