Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Wybory samorządowe 2018. Trwa liczenie głosów [AKTUALIZACJA]

2018-10-22 02:05:56 (ost. akt: 2018-10-23 13:48:51)

Od godz. 7 do 21 Polacy decydowali, kto będzie rządził w gminach, miastach, powiatach i województwach.

Wtorek, godz. 12:42
Okręg nr 1:
Karol Motyka, KW Prawo i Sprawiedliwość
Katarzyna Maciejewska, KW Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Kowalski, KWW Porozumienie Samorządowe
Małgorzata Wojtas, KWW Porozumienie Samorządowe
Leszek Dziąg, KWW Koalicja Obywatelska — Powiat Braniewski
Bożena Turczyn, KWW Koalicja Obywatelska — Powiat Braniewski
Władysław Hruszka, KWW Nasz Samorząd
Artur Mieczaniec, KWW Lokalni Patrioci
Michał Machała

Okręg nr 2
Paweł Kozioł, KW Prawo i Sprawiedliwość
Łukasz Korneluk, KWW Porozumienie Samorządowe
Krystyna Lewańska, KWW Koalicja Obywatelska — Powiat Braniewski
Bogdan Pochodaj, KWW Lokalni Patrioci

Okręg nr 3:
Mateusz Sobieszczuk, KWW Koalicja Obywatelska — Powiat Braniewski
Waldemar Grzybowski, KWW Koalicja Obywatelska — Powiat Braniewski
Mirosław Kudliński, KWW Nasz Samorząd
Bogdan Jarmoła, KWW Nasz Samorząd


Wtorek, godz. 10:06
Skład nowej Rady Miejskiej Braniewa:
1. Jacek Gawryś, KWW Porozumienie Samorządowe
2. Mariusz Furtak, KWW Porozumienie Samorządowe
3. Leszek Dowgiałło, KWW Moniki Trzcińskiej
4. Dariusz Frąckiewicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE BRANIEWO NBR 2006
5. Wojciech Wakieć, KWW Moniki Trzcińskiej
6. Andrzej Krzywiec, KWW Moniki Trzcińskie:
7. Damian Werbowy, KWW Moniki Trzcińskiej
8. Józef Szczurek, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
9. Grzegorz Cygan, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE BRANIEWO NBR 2006
10. Piotr Gnatek, KWW Moniki Trzcińskiej
11. Joanna Smoliniec, KWW Moniki Trzcińskiej
12.Tomasz Klimczak, KWW Porozumienie Samorządowe
13. Leszek Dubicki, KWW Moniki Trzcińskiej
14. Piotr Śliwiak, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE BRANIEWO NBR 2006
15. Tadeusz Barycki, KWW Porozumienie Samorządowe

Wtorek, godz. 10:44
Monika Trzcińska i Tomasz Sielicki zmierzą się w II turze wyborów samorządowych.
Zbigniew Dalak: 281
Wojciech Penkalski: 2027
Tomasz Sielicki: 2515 - druga tura
Monika Trzcińska: 2853 - druga tura

Poniedziałek, godz. 19:48
Nr 4 — lokal wyborczy w Braniewskim Centrum Kultury, Katedralna 9.
Zbigniew Dalak: 35
Wojciech Penkalski: 199
Tomasz Sielicki: 314
Monika Trzcińska: 358

Poniedziałek, 18:45
Znamy wyniki głosowania na burmistrza Braniewa z 7 komisji obwodowych. Wciąż nie ma oficjalnych wyników z lokalu wyborczego nr 1, 3 i 4.
Nr 1 — lokal wyborczy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Rzemieślnicza 1.
Nr 2 — lokal wyborczy w Szkole Podstawowej nr 6, Konarskiego 13.
Zbigniew Dalak: 35
Wojciech Penkalski: 219
Tomasz Sielicki: 283
Monika Trzcińska: 310
Nr 3 — lokal wyborczy w Zespole Szkół Budowlanych, Wiejska 2.
Nr 4 — lokal wyborczy w Braniewskim Centrum Kultury, Katedralna 9.
Nr 5 — lokal wyborczy w Szkole Podstawowej nr 5, Moniuszki 22a.
Zbigniew Dalak: 33
Wojciech Penkalski: 286
Tomasz Sielicki: 310
Monika Trzcińska: 383
Nr 6 — Przedszkole Miejskie Nr 4, Sucharskiego 19 Braniewo
Zbigniew Dalak: 31
Wojciech Penkalski: 363
Tomasz Sielicki: 282
Monika Trzcińska: 455
NR 7 — lokal wyborczy w Szkole Podstawowej nr 3, PCK 4.
Zbigniew Dalak: 35
Wojciech Penkalski: 212
Tomasz Sielicki: 363
Monika Trzcińska: 307
Nr 8 — lokal wyborczy w Przedszkolu Miejskim nr 2, Różana 14.
Zbigniew Dalak: 19
Wojciech Penkalski: 248
Tomasz Sielicki: 363
Monika Trzcińska: 456
Nr 9 — lokal wyborczy w Powiatowym Centrum Medycznym, Moniuszki 13.
Monika Trzcińska: 2
Nr 10 — lokal wyborczy z Zakładzie Karnym, Plac Grunwaldu 2a.
Wojciech Penkalski: 1

Poniedziałek, 14:01
Skład rady gminy Wilczęta:
Elżbieta Skubij, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Irena Dubiec, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Tomasz Krynicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEF KUCAJ
Zbigniew Łachmański, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA ŁACHMAŃSKIEGO
Zdzisław Dobrzeniecki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Patryk Kuderawiec, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LILLI KACZOREK-NISKIEJ
Ryszard Wargacki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Anna Łuczko, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEF KUCAJ
Ryszard Romanowicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Katarzyna Grzegorzak-Szeluga, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LILLI KACZOREK-NISKIEJ
Antoni Butkiewicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Monika Mierzwicka, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Wioletta Kochan, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Marcin Stołycia, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA
Stanisław Terlicki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZERBA


Poniedziałek, 13:32
Znamy już radnych z gminy Lelkowo:
Anna Cieślik, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Jan Kłębucki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD
Anna Tymczyna, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY TYMCZYNA
Jan Pusz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD
Anna Rubacha, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY RUBACHA
Tadeusz Janowiak, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZ JANOWIAK
Wiesław Marczak, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD
Łukasz Skrzeszewski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Beata Brzostko, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Jerzy Bukacki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD
Jarosław Koziej, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Sebastian Subocz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Malwina Zdunek, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS
Irena Werbowa, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD
Justyna Romaniuk, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA RÓWNYCH SZANS

Poniedziałek, 13:15
Łukasz Skrzeszewski został wójtem gminy Lelkowo. Frekwencja w gminie Lelkowo wyniosła 57.05 proc. Na kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
Stanisław Popiel: 682
Łukasz Skrzeszewski: 817

Poniedziałek, 12:29
Bogusław Szczerba został w I turze wójtem gminy Wilczęta.
Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
KACZOREK-NISKA Lilla Marta: 425 głosów
KUCAJ Józef: 173 głosy
SZCZERBA Bogusław: 848 głosów.

Poniedziałek, 11:55
Znamy kolejnych radnych z gminy Braniewo:

Krzysztof Kozłowski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOZŁOWSKIEGO

Świerdzewski Cezary, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Andrzej Karpiński, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KARPIŃSKIEGO

Tomasz Kołodziejczyk, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

Stanisław Żołędziewski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Dariusz Frąckiewicz, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Czesław Kaczmarski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EWY KAZIMIERCZUK

Janusz Puszcz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Piotr Jastrzębski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE


Poniedziałek, 11:22
Znamy radnych z Fromborka:

Jacek Gawłowski, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZEMIANY"

Anna Janicka, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Ryszard Pawluczuk, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Robert Markun, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Bartosz Karpowicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIEŚ NOWA

Teresa Rusnak, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Longina Woelky, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Marcin Zabłocki, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Agnieszka Ros, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZEMIANY"

Urszula Zakrzewska, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URSZULI ZAKRZEWSKIEJ

Magdalena Jakóbczyk, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Jadwiga Urbanowicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Beata Fiuk, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA

Tadeusz Kochański, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZEMIANY"

Ewa Błoch, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA PIETKIEWICZA


Poniedziałek, 10:44
Frekwencja końcowa:
m. Braniewo: 56,14 proc.
gmina Braniewo: 60,74 proc.
gmina Frombork: 50.48 proc.
gmina Lelkowo: 57.05 proc.
gmina Pieniężno: 58.83 proc.
gmina Płoskinia: 41.62 proc.
gmina Wilczęta: 62.10 proc.

Poniedziałek, 09:38
Znamy radnych z gminy Pieniężno:

Agnieszka Karwecka, KWW Kazimierza Kiejdo

Kazimiera Wyrębak-Kołek, KWW Kazimierza Kiejdo

Bartosz Kurowski, KWW Kazimierza Kiejdo

Maria Michalkiewicz, KWW Krzysztof Kądziołka

Grażyna Kielsznia, KWW Kazimierza Kiejdo

Dariusz Kaczmarczyk, KWW Kazimierza Kiejdo

Jan Astramowicz, KWW Krzysztof Kądziołka

Monika Chociej, KWW Kazimierza Kiejdo

Teresa Rataj, KWW Kazimierza Kiejdo

Wioleta Woźna, KWW Kazimierza Kiejdo

Bogdan Ponichtera, KWW Kazimierza Kiejdo

Jan Boncal, KWW Kazimierza Kiejdo

Krzysztof Kisiel, KWW Kazimierza Kiejdo

Artur Słodkiewicz, KWW Krzysztof Kądziołka

Sylwia Micka, KWW Kazimierza Kiejdo


Poniedziałek, 09:17
Znamy już pierwszych radnych z gminy Braniewo:

Daniel Kapusto, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Paweł Szakiewicz, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Anetta Babik, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Małgorzata Rojek, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EWY KAZIMIERCZUK

Dominik Kunc, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Ewelina Szkudlarek, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Poniedziałek, 08:38
Zbigniew Pietkiewicz i Monika Modzelewska-Kozioł zmierzą się w II turze wyborów na burmistrza Fromborka.
Zobacz więcej: tutaj

Poniedziałek, 07:04
Frombork:
Nr 1 — lokal wyborczy w Urzędzie Miasta i Gminy we Fromborku
Monika Modzelewska-Kozioł: 181
Zbigniew Pietkiewicz: 146
Krzysztof Narloch: 38
Małgorzata Wrońska:68

Nr 3 — lokal wyborczy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Fromborku
Monika Modzelewska-Kozioł: 106
Zbigniew Pietkiewicz: 209
Krzysztof Narloch: 64
Małgorzata Wrońska: 107

Nr 4 — lokal wyborczy w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej
Monika Modzelewska-Kozioł: 3
Zbigniew Pietkiewicz: 1


Poniedziałek, 06:24
Na poszczególnych kandydatów w gminie Braniewo oddano następującą ilość głosów:
Jakub Bornus: 1177
Ewa Kazimierczuk: 1015
Wincenty Przyborowski: 323
Anna Subocz: 241

Poniedziałek, 06:10
Lokal wyborczy nr 3 w budynku świetlicy wiejskiej w Lipowinie, Lipowina 31A.
Jakub Bornus: 318
Ewa Kazimierczuk: 229
Wincenty Przyborowski: 89
Anna Subocz: 69

Poniedziałek, 06:04
Kazimierz Kiejdo uzyskał 1455 głosów. Krzysztof Kądziołka —1421 głosów.

05:32
Cztery lokale wyborcze z terenu gminy Braniewo podały już oficjalne wyniki. Głosy wciąż są liczone w Lipowinie. Na tę chwilę głosy rozkładają się następująco:
Jakub Bornus: 859
Ewa Kazimierczuk: 786
Wincenty Przyborowski: 234
Anna Subocz: 172

Poniedziałek, 05:13
Lokal wyborczy nr 1 w Urzędzie Gminy w Braniewie, Moniuszki 5.
Jakub Bornus: 293
Ewa Kazimierczuk: 376
Wincenty Przyborowski: 80
Anna Subocz: 103

Lokal wyborczy nr 2 w Szkole Filialnej w Szylenach, Szyleny 13.
Jakub Bornus: 203
Ewa Kazimierczuk: 161
Wincenty Przyborowski: 56
Anna Subocz: 34

Poniedziałek, 03:40
Wyniki z lokalu nr 10 w Zakładzie Karnym w Braniewie
Wojciech Penkalski — 1 głos

Poniedziałek, 03:35
Lokal wyborczy nr 7 w Szkole Podstawowej w Piotrowcu
Krzysztof Kądziołka: 201
Kazimierz Kiejdo: 108

Poniedziałek, 02:45
Lokal wyborczy w świetlicy sołeckiej w Plutach
Krzysztof Kądziołka: 120
Kazimierz Kiejdo: 107

Poniedziałek, 02:20
Wciąż czekamy na potwierdzone wyniki głosowania w Braniewie. Według nieoficjalnych doniesień o tym kto zostanie burmistrzem Braniewa, rozstrzygnie II tura. Mają się w niej zmierzyć Monika Trzcińska i Tomasz Sielicki.

Poniedziałek, 02:05
Znamy jeden z powodów, przez który nadal nie są znane choćby cząstkowe wyniki wyborów.
— Komisje mają problem z przekazywaniem sobie materiałów — dowiedzieliśmy się od dyrektora olsztyńskiej delegatury.

Okazuje się, że nowe procedury sprawiają sporo kłopotów członkom komisji.
Zdarza się tak, że komisja odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów, musi wrócić do lokalu wyborczego, by uzupełnić dokumenty albo komisje nie mogą się ze sobą porozumieć.

Poniedziałek, 02:02
Wyniki z lokalu nr 9 w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie
Monika Trzcińska — 2 głosy.

Poniedziałek, 01:50
Wstępne wyniki z gminy Braniewo:
lokal wyborczy w budynku świetlicy wiejskiej w Gronowie:
Jakub Bornus: 191
Ewa Kazimierczuk: 92
Wincenty Przyborowski: 51

lokal wyborczy w budynku świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze:
Jakub Bornus: 172
Ewa Kazimierczuk: 157
Wincenty Przyborowski: 47
Anna Subocz: 35

Poniedziałek, 01:17
Pierwsze wyniki z gminy Pieniężno:
Lokal wyborczy w Szkole Podstawowej w Pakoszach
Kazimierz Kiejdo: 130
Krzysztof Kądziołka: 102

Lokal wyborczy w Szkole Podstawowej w Lechowie
Kazimierz Kiejdo: 126
Krzysztof Kądziołka: 106.

Poniedziałek, 00:06
Zbigniew Kowalski ponownie wójtem gminy Płoskinia. Aby sprawować władzę przez następne 5 lat, Zbigniew Kowalski musiał uzyskać ponad 50-procentowe poparcie.
Łącznie w gminie Płoskinia zagłosowało 820 osób.
Na „tak” było 654 mieszkańców gminy. Na "nie" - 166 osób.
ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Kowalski ponownie wójtem gminy Płoskinia


Niedziela, 21:23
Z sondaży wynika, że na Warmii i Mazurach w wyborach do sejmiku województwa wygrała Koalicja Obywatelska.
— Bardzo się cieszymy, że powtórzyliśmy wynik sprzed dwunastu i ośmiu lat. Wierzyłem, że tak będzie — powiedział w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Jacek Protas, szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Taa #2607635 | 78.8.*.* 23 paź 2018 19:34

    A gdzie można zobaczyć wyniki z budowlanki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages