Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Ten zawód wymaga powołania

2018-10-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-24 12:26:44)

POWIAT BRANIEWSKI \\\ Nauczyciele, pedagodzy, pracownicy szkół, samorządowcy i zaproszeni goście wspólnie obchodzili Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Na zakończenie uroczystości uczniowie z LO przedstawili krótki program artystyczny.

Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Liceum Ogólnokształcące im. F. Nowowiejskiego w Braniewie.
Starosta braniewski Leszek Dziąg podziękował nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty za pracę pedagogiczną – za pasję, entuzjazm, a przede wszystkim za wskazywanie uczniom, wychowankom ponadczasowych wartości i właściwej drogi życiowej. Pracownikom zaś administracji i obsługi za wspieranie działań dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.
— Wykonujecie zawód, o którym mówiło się kiedyś, że wymaga powołania — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Dzisiaj słowo „powołanie” jest bardzo rzadko używane. Staje się słowem zapomnianym. Szkoda, że nie jest w obiegu. Bo ono mówi wiele o Was i o Waszej pracy.
— Zawód nauczyciela jest jednym z najtrudniejszych zawodów, szalenie odpowiedzialnym, sięgającym w przyszłość — kontynuował starosta. — Wasza praca, Wasza osobowość decyduje o tym, jacy będą Wasi uczniowie. Wiele osób widzi szkołę, jako taśmę, która ma wtłaczać wiedzę do głowy. A to nieprawda. Macie Państwo przygotować młodych ludzi do dorosłości, i tej dorosłości uczyć. I to jest chyba najważniejsza część Państwa pracy, niezależnie od tego, jakich przedmiotów uczycie.
Wśród gości byli m.in. Renata Perlińska, wizytator z Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Delegatura w Elblągu, wicestarosta Artur Mieczaniec, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska, wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Władysław Hruszka oraz radni Rady Powiatu Braniewskiego, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także byli dyrektorzy jednostek oświatowych i nauczyciele-emeryci.
Gościem szczególnym wydarzenia była Teresa Szczepanik, emerytowana, wieloletnia nauczycielka matematyki, której starosta wręczył podziękowanie w uznaniu zasług na rzecz edukacji i wieloletnią pracę dydaktyczną.
Na zakończenie uroczystości uczniowie z LO przedstawili krótki program artystyczny.


Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrody Starosty Braniewskiego w roku 2018 otrzymali:
Agnieszka Borysewicz-Filipek – nauczyciel z ZSB w Braniewie,
Małgorzata Brzozowska – kierownik szkolenia praktycznego w ZSZ w Braniewie,
Damian Byk – nauczyciel z ZSZ w Braniewie,
Andrzej Imiołczyk – nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie,
Agnieszka Lasecka – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie,
Ewa Cecylia Szprenger – nauczyciel w LO im. F. Nowowiejskiego w Braniewie,
Jolanta Wardzińska – wicedyrektor w ZSB w Braniewie.

Za wzorowe kierowanie jednostką oraz szczególne osiągnięcia w pracy nagrodę otrzymała Dorota Wiśniewska – dyrektor SOSW w Braniewie.

Minister Edukacji Narodowej (na wniosek Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Olsztynie z inicjatywy Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” w Braniewie) przyznała medale KEN za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania dla: Anny Górskiej, nauczycielki z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie i Pawła Osmańskiego, nauczyciela z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages