Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili działania ,,Prędkość''

2018-10-30 13:38:53 (ost. akt: 2018-10-30 13:41:34)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Po raz kolejny policyjne działania ukierunkowane były na zmniejszenie zagrożeń związanych ze zbyt szybką jazdą. Podczas działań połowa skontrolowanych kierowców jechała z nadmierną prędkością.

W trakcie działań ,,Prędkość'' (29.10) funkcjonariusze zarejestrowali 13 przypadków zbyt szybkiej jazdy. To oznacza, że co drugi skontrolowany kierowca zbyt mocno dociska pedał gazu. Niedostosowanie prędkości do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, a także warunków jazdy, wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyń zdarzeń drogowych na terenie powiatu braniewskiego.

Działania ,,Prędkość'', które na stałe wpisały się w już policyjną służbę, mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.

Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP w Braniewie/BRD KGP/

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaca51 #2615002 | 83.31.*.* 1 lis 2018 20:54

    13 kierowcow jechalo za szybko,czyli 85 na godz.bo ja widze jak jezdza po braniewie i poza to sie flaki gotują same cioty za fajerą zdawali chyba prawko na polu ,ha,ha

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages