Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Policyjne działania "ZNICZ 2018". Zmiana organizacji ruchu w Dzień Wszystkich Świętych

2018-10-30 13:51:30 (ost. akt: 2018-10-30 13:54:07)

W dniach 31 października,1 i 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na terenie Braniewa.

W związku z dniem Wszystkich Świętych, od 31 października do 4 listopada spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na głównych drogach województwa warmińsko-mazurskiego. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że duży ruch w połączeniu z trudnymi, jesiennymi warunkami atmosferycznymi niekorzystnie wpływają na koncentrację kierowców.

Już jutro policjanci rozpoczynają akcję ,,ZNICZ 2018''. Patrole policjantów można będzie spotkać w pobliżu cmentarzy. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy będą musieli przygotować się na zmianę organizacji ruchu na terenie Braniewa. Zmiany wprowadzone zostaną 31 października,1 oraz 2 listopada i będą dotyczyć trzech ulic, przy których znajdują się cmentarze – Olsztyńskiej, Morskiej i Elbląskiej. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznaczenia w rejonie cmentarzy.

Na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (patrząc w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Ulica Morska wyłączona będzie z ruchu kołowego od ulicy PCK do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Wjazd na tę ulicę przewidziany jest jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz osób niepełnosprawnych.

Na ulicy Elbląskiej nie wolno zatrzymywać się po prawej stronie drogi, patrząc w kierunku Elbląga (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Apelujemy również do pieszych uczestników ruchu aby poruszając się po zmroku używali elementów odblaskowych. Przypominamy, że listopad jest miesiącem, w którym na drogach dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych-niestety to właśnie oni najczęściej są ofiarami tych zdarzeń. Alternatywą do podróżowania autem jest poruszanie się pieszo lub rowerem. Podczas obchodów Święta Zmarłych często dotrzemy bezpośrednio do cmentarza, unikniemy kłopotów z parkowaniem czy nie będziemy tracić niepotrzebnych nerwów na drodze.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages