Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

"Słowa do wolności"

2018-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 12:15:56)

Braniewo\\\ MBP w Braniewie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Teatr przy Stoliku". Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Najważniejsze są słowa", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mieszkańcy będą mieli możliwość zobaczyć sztukę pt. "Słowa do wolności". Teatr przy Stoliku odbędzie się 20 listopada o godz. 17.15 w Restauracji Spichlerz Mariacki, przy ul. Portowej 6.
Wydarzenie w ramach projektu "Najważniejsze są słowa", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autorka scenariusza Wiesława Szymańska buduje opowieść o drodze Polski do niepodległości poprzez słowa wybitnych poetów, prozaików, dramaturgów, jak również działaczy społecznych i politycznych. Spoiwem łączącym teksty autorów z różnych epok, (m. in. Mickiewicz, Słowacki, Wyspiański, Rydel, Piłsudski, Hemar, Tuwim, Orzeszkowa, Baczyński, Jan Paweł II), są przejmujące i aktualne w swej historyczno-literackiej diagnozie pieśni wybitnego barda Jacka Kaczmarskiego. To znakomity poetycko-muzyczny komentarz do dziejów Polski od zaborów po współczesność.
Czytają i śpiewają aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i wymiennie Marian Czarkowski / Grzegorz Gromek.
Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages