Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Nowy most na Baudzie gotowy

2018-12-05 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-05 11:09:23)

POWIAT\\\ To inwestycja konieczna i wyczekiwana. Na rzece Baudzie, na powiatowej drodze z Fromborka do Bogdan, oddano do użytku nowy most. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Infrastruktury. Pozyskano na ten cel 1,16 mln złotych.

Stary most na rzece Baudzie był w bardzo złym stanie technicznym i groził zawaleniem. Z uwagi na zagrożenie katastrofą budowlaną most był systematycznie przeglądany, a następnie zakwalifikowany do przebudowy.
— Powiat Braniewski rozpoczął z wyprzedzeniem procedurę unormowania sytuacji z mostem na Baudzie — mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński. — Nie czekając, aż wzrośnie zagrożenie dla poruszających się po nim i most zostanie zamknięty. To odcięłoby od Fromborka mieszkańców Bogdan, Biedkowa i Drewnowa. Dlatego przygotowaliśmy projekt, wystąpiliśmy o dofinansowanie zewnętrzne i przystąpiliśmy do remontu.
Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Infrastruktury. Zarząd Powiatu Braniewskiego pozyskał na ten cel niemal 1,16 mln złotych, przy wkładzie własnym sięgającym 1 mln złotych.
— Obiekt został przebudowany w miejscu istniejącego mostu, który ze względu za zły stan techniczny konstrukcji nie nadawał się do dalszej bezpiecznej eksploatacji — mówi Wojciech Skiba, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie. — Wykonawcą przebudowy była firma Mosty Kujawy. Prace prowadzono od czerwca do listopada 2018 roku, na podstawie dokumentacji projektowej przygotowywanej w latach 2015-2017.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages