Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

"Pseudosztuka do podziemia"

2018-12-06 11:00:00 (ost. akt: 2018-12-05 11:37:26)

Braniewo\\\ Braniewskie Centrum Kultury zaprasza w piątek (07.12) o godz. 17.00 na wernisaż rzeźby, malarstwa i ceramiki pn." Pseudosztuka do podziemia".

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00 w Galerii w Podziemiach Braniewskiego Centrum Kultury. Podczas spotkania zobaczymy wystawę rzeźby, malarstwa i ceramiki Mirka, Izy i Grześka Dziewiałtowiczów ze Starego Siedliska.
Na zebranych czeka muzyczna niespodzianka oraz poczęstunek. Wystawę będzie można obejrzeć do połowy grudnia w godzinach pracy BCK. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Ramka
Mirosław Dziewiałtowicz
Urodził się w 1949 r. Mieszka a Starym Siedlisku, gdzie prowadzi prywatną galerię.
Jest rzeźbiarzem samoukiem i tworzy od ponad 40 lat. W przeciągu czterech dekad uczestniczył w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego prace zakupiły Muzea Etnograficzne w Olsztynku i Toruniu. Z czasem jego rzeźba ludowa przeistacza się w rzeźbę profesjonalną i uczestniczy w wystawach i salonach dla artystów profesjonalnych.
Oprócz swojej twórczości rzeźbiarskiej jest także znany jako organizator plenerów i innych przedsięwzięć artystycznych. Od 1985 roku organizuje "Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi" międzynarodowe spotkania artystyczne za każdym razem gromadzące malarzy, rzeźbiarzy, poetów i muzyków z kraju i zza granicy. Od 26 lat Stare Siedlisko stało się znanym ośrodkiem wymiany kulturalnej miedzy przyjezdnymi artystami i mieszkańcami wsi. Już jako 17-latek organizował i prowadził kabaret wiejski. Organizuje także warsztaty artystyczne i ekologiczne dla dzieci i młodzieży. Niezwykły temperament, mnóstwo pomysłów i chęć uczestniczenia w życiu kulturalnym sprawiło iż Dziewiałtowicz od lat stanowi prawdziwa instytucje w krajobrazie kultury regionu elbląskiego.
Za swoją działalność animatorską i artystyczną otrzymał wiele wyróżnień i medali szczebla wojewódzkiego i Ministra Kultury. W latach 80-tych współpracował z Teatrem Dramatycznym w Elblągu przy realizacji dekoracji do sztuk. W swoim domu stworzył" Galerie Sztuki Wszelkiej" gdzie organizuje kilka wystaw rocznie zarówno swoich prac jak i innych artystów.

Ważniejsze wystawy zagraniczne:
1971, 1973 - Kaliningrad, Dom Kultury (wystawa zbiorowa)
1988 - Międzynarodowe Targi w Mulhouse, Francja
1992 i 1997 - Ratusz w Syke, Niemcy (zbiorowa i indywidualna)
1998 - Rotenburg, Niemcy (zbiorowa)
2003 - wyspa Borkum, Niemcy, wystawa i realizacja kilkumetrowej rzezby "Latarnia Morska"
2009 - Leer i Duseldorf , Niemcy (zbiorowa)
Wiele wystaw w Polsce (Olsztyn, Elbląg, Gdańsk, Chotomów, Smigiel) uczestnictwo w Salonie Elbląskim w Galerii El.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages