Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Stracili cały dobytek. Potrzebne: pomoc i wsparcie

2018-12-13 11:00:00 (ost. akt: 2018-12-13 11:45:47)

Braniewo\\\ Strażak, który na co dzień ratuje innych, prosi o wsparcie. Zorganizował zbiórkę na rzecz siostry: wdowy i matki 5-ciorga dzieci, którzy stracili dach nad głową.

W sobotę (01.12.2018) w miejscowości Drulity w gminie Pasłęk spłonął dom wielorodzinny, w którym mieszkała moja siostra z rodziną. To był mój dom rodzinny, w którym się wychowywałem – poinformował mł. chor. Piotr Jankiewicz służący w Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie. Obecnie mieszkała tam jedna z sióstr strażaka. Bezrobotna wdowa, matka 5-ciorga dzieci. Czworo z nich jest już pełnoletnich, ale w dalszym ciągu na jej utrzymaniu pozostaje dwójka.
— Z płonącego budynku nic nie udało się uratować. Pożar zniszczył dosłownie wszystko, nie ma tam do czego wracać – mówi mł. chor. Piotr Jankiewicz.
Sam nie brał udziału w akcji gaszenia pożaru, bo nie było Go na miejscu.
— Przyjechałem jak tylko dostałem informację od rodziny. Na miejscu działali już strażacy m.in. z Pasłęka i Elbląga, ale ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko – opowiada.
Przyczynę pożaru ustalają policjanci.
— Nie wiem jakie zapadną decyzje po oględzinach, ale niestety wydaje mi się, że ten dom nie będzie nadawał się już do zamieszkania – tłumaczy mł. chor. Piotr Jankiewicz.
W budynku mieszkały dwie rodziny dwie rodziny, które straciły dorobek całego życia. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie u swoich rodzin. Otrzymali bieżącą pomoc finansową z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, gdzie także prowadzona jest zbiórka darów dla rodzin. Teraz najbardziej potrzebna jest: odzież, żywność, środki czystości. Później przydadzą się meble i sprzęt AGD. Osoby, które chciałyby pomóc poszkodowanym w pożarze w Drulitach, mogą kontaktować się z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy Placu Grunwaldzkim w Pasłęku. Numer telefonu: 55 649 62 55.
Na rzecz poszkodowanych prowadzone też są zbiórki pieniędzy.
— Ja sam zorganizowałem zrzutkę pieniędzy pod hasłem POMOC DLA POGORZELCÓW, która prowadzona jest na stronie zrzutka.pl ( link: https://zrzutka.pl/ahr5fj ) i bardzo proszę o wsparcie – mówi mł. chor. Piotr Jankiewicz.

Marta Hajkowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages