Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Sobotnie ćwiczenia ochotników

2018-12-17 14:34:59 (ost. akt: 2018-12-17 15:15:57)

15 grudnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowego dla jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego. Ćwiczenia, które przeprowadzono na różnych obiektach zewnętrznych realizowano jako koncentracje gminne jednostek OSP gminy Braniewo, Płoskinia oraz miasta i gminy Pieniężno.

Główny cel ćwiczeń to sprawdzenie i ocena możliwości skutecznego oraz samodzielnego działania ratowniczego prowadzonego przez jednostki gminne OSP. Dodatkowo podczas koncentracji zwrócono uwagę na skuteczne wykorzystanie potencjału sprzętowego oraz zasobów ludzkich do osiągnięcia wyznaczonych celów i zadań. Kolejnym istotnym elementem ćwiczeń było zachowanie bezpieczeństwa oraz prawidłowe zgodne z zasadami używanie sprzętu stanowiącego wyposażenie osobiste strażaków. Oprócz likwidacji pozorowanych pożarów, przeszukiwania zadymionych pomieszczeń, udzielania pomocy dla osób poszkodowanych strażacy również budowali punkt stanowiska poboru środka gaśniczego, z którego woda tłoczona była bezpośrednio do miejsca pożaru.

Zmagania strażaków przeprowadzono na obiekcie świetlicy wiejskiej w Lipowinie, gospodarstwie rolnym w Długoborze oraz w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. Spotkania ze strażakami - ochotnikami to również okazja do omówienia i przypomnienia kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", wręczenia kalendarzy strażackich oraz złożenia życzeń świątecznych.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages