Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Samorządowcy liczą na współpracę

2018-12-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-24 11:47:41)

POWIAT BRANIEWSKI \\\ Wicewojewoda Sławomir Sadowski spotkał się ze starostą braniewskim Karolem Motyką i wicestarostą Mirosławem Kudlińskim. Samorządowcy poruszyli kwestie związane z poprawą infrastruktury drogowej, edukacją i zdrowiem.

Do spotkania doszło w Starostwie Powiatowym w Braniewie. Było ono poświęcone współpracy Powiatu Braniewskiego z Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie. Samorządowcy poruszyli kwestie związane z poprawą infrastruktury drogowej, edukacją i zdrowiem.
— Zarząd Powiatu Braniewskiego będzie występował o wsparcie finansowe związane między innymi z remontami dróg — mówi wicestarosta Mirosław Kudliński. — Chcemy pozyskiwać fundusze krajowe, aby móc przeprowadzać niezbędne remonty. Liczymy, że dzięki zaproszeniu do współpracy uda nam się pozyskać na ten cel większe dotacje oraz fundusze unijne, rozdysponowywane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
Tak powiaty, jak i gminy, każdego roku przygotowują wnioski dotyczące dofinansowania inwestycji drogowych. Są one weryfikowane na poziomie wojewody, który dokonuje wstępnego wyboru. Następnie lista taka jest przekazywana Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju. Kwota dotacji może nawet przekraczać 50 procent.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages