środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zagrają w Nowy Rok, by upamiętnić zasłużonego trenera

2018-12-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-24 11:40:52)

Piłka nożna\\\ 1 stycznia o godz. 12.00 na "Orliku" przy stadionie odbędzie się mecz noworoczny im. trenera Czesława Staszczyńskiego. Choć zasłużonego trenera nie ma już wśród nas, zawodnicy kontynuują tę tradycję.

Punktualnie o godz. 12.00 na boisko wybiegną dwie drużyny. Tradycyjnie mecz będzie przebiegał w sportowej i przyjaznej atmosferze. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.
Organizatorem tego niecodziennego spotkania przez wiele lat był braniewski trener Czesław Staszczyński. Choć zasłużonego trenera nie ma już wśród nas, zawodnicy kontynuują tę tradycję.


Czesław Staszczyński
urodził się 28 marca 1936 roku. Od początku swojej kariery piłkarskiej marzył o pracy w futbolu. Myśli te nurtowały go już wtedy, gdy jako młody chłopak w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych uganiał się za piłką po słupskich podwórkach i parkach. Z drużyny podwórkowej dostał się do Klubu Sportowego „Czarni” Słupsk, gdzie z drużyną juniorów zdobył mistrzostwo województwa koszalińskiego. Po roku grał już w pierwszej drużynie. Kiedy jego kariera piłkarska zaczęła się rozwijać i miał stałe miejsce w drużynie, został powołany do wojska. Służbę odbywał w Braniewie. Zaraz po przysiędze nie mógł już wytrzymać bez piłki i zwrócił się do oficera o zorganizowanie przy jednostce drużyny piłkarskiej. Po trzech miesiącach drużyna powstała, a jej szkoleniowcem i podstawowym zawodnikiem został Czesław Staszczyński. W 1958 roku powstał w Braniewie wojskowo-cywilny Klub Sportowy „Zatoka”. Czesław Staszczyński wraz z kilkoma kolegami z wojska zasilili piłkarzy braniewskiej „Zatoki”. Po kilku meczach został kapitanem drużyny.
Od 1 stycznia 1959 roku został szkoleniowcem trampkarzy, juniorów i drugiej drużyny seniorów grając w pierwszej drużynie w III lidze.
W styczniu 1963 roku trener pierwszej drużyny Edward Imiołczyk postanowił odejść z klubu. Następcą został Czesław Staszczyński.
Trener Staszczyński nigdy nie zrezygnował ze swojej największej pasji jaką był sport i praca z młodzieżą. Do samego końca zajmował się „Orlikiem”, prowadził żeńską drużynę piłki nożnej, był organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej oraz noworocznych spotkań piłkarzy o Puchar Czesława Staszczyńskiego.
W roku 2014 został odznaczony Złotą Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Sportu"przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.
Zmarł 19 stycznia 2016 roku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages