Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Pożegnanie ze służbą Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP

2019-02-04 09:37:09 (ost. akt: 2019-02-04 09:41:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

31 stycznia 2019 roku mł. bryg. Wojciech Jaroszek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, po blisko 30 latach służby odszedł na emeryturę.

Uroczystość pożegnania Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie, na którą przybyli zaproszeni goście, przyjaciele, rodzina, przedstawiciele ruchu pożarnictwa ochotniczego, komendanci - przedstawiciele służb mundurowych oraz pracownicy KP PSP w Braniewie odbyła się 1 lutego w siedzibie JRG PSP.

Na początku uroczystości głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, który podziękował za cały okres strażackiej służby. Podczas pożegnania głos zabrał również mł. bryg. Wojciech Jaroszek, który podziękował za lata współpracy dla obecnych na uroczystości gości i strażaków PSP. W trakcie uroczystości dokonano charakterystyki odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie.

Służbę w straży pożarnej mł. bryg. Wojciech Jaroszek rozpoczął 1 września 1989 roku jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu stopnia młodszego chorążego pożarnictwa w dniu 1.08.1991 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Braniewie. Objął początkowo stanowisko Dowódcy Sekcji Zawodowej Straży Pożarnej a następnie w kolejnych latach awansował zajmując stanowiska instruktora ds. liniowych oraz inspektora ds. operacyjno - szkoleniowych otrzymując stopień aspiranta.

W dniu 01 październik 1997 roku został powołany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Braniewie, a w roku 2008 powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Podczas swojej służby czynnie działał w Związku Zawodowym Strażaków "FLORIAN" gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Zarządu Terenowego, Przewodniczącego Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS "FLORIAN" oraz został wybrany jako członek Zarządu Krajowego ZZS "FLORIAN".

W trakcie swojej służby wielokrotnie został odznaczony m.in.:

2001 r. - Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju
2003 r. - Brązowy Krzyż Zasługi
2005 r. -Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2008 - dwukrotnie wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP: za osiągnięcia w służbie oraz działalność związkową na rzecz strażaków PSP
2009 r. - Srebrny Medal Za zasługi dla obronności kraju
2010 r.- Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2014 r. - Srebrny Krzyż Zasługi
2015 r. - Odznaka Honorowa Za zasługi dla kultury polskiej
2016 r. - Srebrny Medal Za zasługi dla Straży Granicznej
2018 r. - Srebrna Odznaką Za zasługi w pracy penitencjarnej i Brązowy Medalem Za zasługi dla Policji

Mł. bryg. Wojciech Jaroszek w obecności strażaków, kolegów i zaproszonych gości pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Podczas służby Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Wojciech Jaroszek zajmował następujące stanowiska: Dowódca Sekcji ZSP - 1991, Instruktor - 1992, st. Inspektor - 1994, Dowódca JRG - 1997, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP - 2008.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2675836 | 31.11.*.* 5 lut 2019 08:29

    Z serca podziękowanie za Pana wieloletnią pracę na rzecz innych, za profesjonalizm, życzliwość którą Pan przez tyle lat soba prezentował. Życzę zrealizowania wielu zamierzeń i marzeń na emeryturze

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages