Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Policjanci docenieni za współpracę ze społeczną strażą rybacką

2019-03-05 09:44:26 (ost. akt: 2019-03-05 09:48:13)

Dla nich to nie obowiązek, a hobby i pasja. Na co dzień dbają o bezpieczeństwo obywateli w policyjnym mundurze, a w czasie wolnym w ramach przynależności do społecznej straży rybackiej kontrolują łowiska przeciwdziałając kłusownictwu wodnemu. Obecnie do grona strażników należy trzech policjantów z braniewskiej komendy.

W lutym br. podczas walnego zebrania koła nr 10 Polskiego Związku Wędkarskiego w Braniewie, prezes Trzciński podziękował policjantom za czynną pomoc w pracach społecznej straży rybackiej, wyrażając równocześnie nadzieję na dalsze kontynuowanie współpracy.

Ponad 20 lat współpracy
Obecnie do grona społecznej straży rybackiej należy 3 policjantów. Współpraca miała jednak swój początek już ponad 20 lat temu. Przez kilkanaście lat braniewscy funkcjonariusze czynnie wspierali działania strażników, które ukierunkowane są na przeciwdziałanie wodnemu kłusownictwu, kontrolę wędkujących oraz łowisk. Asp.szt. Sławomir Kwilosz – policyjny technik kryminalistyki od 11 lat jest komendantem społecznej straży rybackiej. Tylko w 2018r. funkcjonariusze odnotowali 21 takich wspólnych patrol, które skutkowały nałożeniem 12 mandatów za popełnione wykroczenia oraz wszczęciem …. spraw przeciwko łamiącym przepisy o rybactwie śródlądowym.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas wspólnej służby policjanta ze społeczną strażą rybacką zatrzymano na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili sieciami. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia. Taki sam finał miała kontrola w listopadzie 2018r. Wtedy też na gorącym uczynku zatrzymano dwóch kłusowników.

Pasjonaci wędkarstwa
Policjanci, którzy należą do społecznej straży rybackiej mówią wprost, że jest to ich pasja. Łowiska patrolują w czasie wolnym i nie mają z tego tytułu żadnych profitów. Robią to społecznie i nie kryją dumy ze swojej działalności. Zdarza się także, że partnerem podczas łączonego patrolu jest kolega strażnik. Dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu oraz wiedzy mają możliwość, aby służbę w Policji łączyć ze swoim hobby.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages