Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Kierowca w zapiętych pasach, a dziecko w foteliku

2019-03-18 10:09:26 (ost. akt: 2019-03-18 10:23:55)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Cel stworzenia pasów bezpieczeństwa, jak i fotelików oraz urządzeń przystosowanych do przewozu dzieci jest jeden - ratowanie ludzkiego życia. Niestety, policyjna służba wciąż pokazuje, że kierowcy zapominają nie tylko o własnym bezpieczeństwie, ale i małoletnich, których przewożą.

Prawidłowo zapięte pasy podnoszą nasze bezpieczeństwo Dzięki pasom, które wiążą kierowcę z autem możliwe jest znacznie lepsze wyczucie ruchów pojazdu, co zwiększa precyzję kierowania. Prawidłowo zapięty pas zabezpiecza całe nasze ciało. Pasy powinny płasko przylegać do ciała. Pas biodrowy opinać biodra jak najniżej w stosunku do brzucha. Pas piersiowy powinien przebiegać nad środkiem barku, bez tendencji do zsuwania się z ramienia.

Wszystkie osoby, które znajdują się w samochodzie zobowiązane są do zapięcia pasów, zanim auto ruszy w trasę. Ci, którzy siedzą z przodu powinni zadbać także o to, aby pasażerowie siedzący z tyłu zapięli pasy. W razie czołowego zderzenia, osoba bez pasów z tyłu przełamie oparcie przedniego fotela i zmiażdży osobę na nim siedzącą. Pamiętajmy o tym, że w przypadku zdarzenia drogowego pasy zwiększają nasze szanse na przeżycie.

Jakie dziecko musi jeździć w foteliku ?
Obecnie obowiązek związany z przewożeniem maluchów w fotelikach, bądź innych urządzeniach umożliwiających ich przytrzymanie w pojeździe uzależniony jest nie od wieku dziecka, ale jego wzrostu.

Pamiętajmy zawsze, że bezpieczeństwo dzieci zależy od dorosłych. Dokładajmy więc wszelkich starań, by zapewnić naszym podopiecznych należytą opiekę – także podczas jazdy. Respektujmy obowiązujące przepisy i bądźmy zarazem godnym wzorem do naśladowania dla dzieci. Nie zapominajmy, że „czym skorupka za młodu nasiąknie,tym na starość trąci'', a przecież na naszych oczach rosną przyszli uczestnicy ruchu drogowego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kik #2700151 | 95.51.*.* 19 mar 2019 13:37

    http://braniewo.policja.gov.pl/bra/aktua lnosci/55907,Kierowca-w-zapietych-pasach -a-dziecko-w-foteliku-czyli-slow-kilka-o -bezpiecznej-.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages