Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Na wagary? Tylko do komendy!

2019-03-22 12:14:27 (ost. akt: 2019-03-22 12:26:15)

Budynek braniewskiej komendy wypełniony był uczniami, którzy zdecydowali się spędzić ,,Dzień Wagarowicza'' w dość niecodzienny sposób. Policjanci specjalnie na ten czas przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji. ''Oblężony'' był również posterunek Policji we Fromborku, w którym funkcjonariusze spotkali się z ponad 130 uczniami.

Pierwszy dzień wiosny chyba każdemu uczniowi zamiast z typowymi lekcjami kojarzy się z zamiarem opuszczenia murów szkoły. W tym roku funkcjonariusze zapewnili dzieciom i młodzieży nietypowe miejsce ,,ucieczki'' – jednostki Policji. W tym czasie mundurowi zorganizowali Dzień Otwarty.

Młodzież mogła nie tylko zwiedzić służbowe pomieszczenia,zobaczyć z bliska broń, czy sprzęt wykorzystywanemu w codziennym patrolu. Specjalną prelekcje przygotowali dla nich również kierownik braniewskiego ogniwa ruchu drogowego, kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz technik kryminalistyki. Uczniowie nie tylko słuchali, ale także aktywnie brali udział w zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalistyczna walizka kryminalistyczna. Chętni mogli osobiście zabezpieczyć m.in. ślady daktyloskopijne. Specjalnie na ten dzień policyjna sala odpraw zamieniła się w multimedialne pomieszczenie, w którym każda z grup oglądała kilkunastominutowy film przygotowany przez Komendę Główną Policji, prezentujący pracę różnych wydziałów tej formacji. Tuż po projekcji funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi. W progi komendy zawitało łącznie ponad 140 uczniów.

Dzień otwarty był także doskonałą okazją na to, by przypomnieć wszystkim zwiedzającym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Goście ,odwiedzili nie tylko braniewską komendę. Od samego ranka uczniów witali także funkcjonariusze z Fromborka. Grupy liczące łącznie ponad 130 osób oglądały sprzęt ''patrolowców'' oraz policyjnych wodniaków. A tuż pod posterunkiem czekały na nich służbowe radiowozy i quad.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages