Dwa udane sparingi Zatoki. W sobotę rusza liga

2019-03-25 12:19:25(ost. akt: 2019-03-25 12:35:46)
Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Pawłowski (5'), 1:1 Bartłomiej Koczara (67'-k.), 2:1 Kamil Graczyk (71').

Zatoka: Tomasz Ptak. Koczara Bartłomiej, Budny Bartosz, Matelski Przemysław, Jastrzębski Daniel, Kimso Wojciech, Śniegocki Marcin, Ruda Damian, Lewandowski Piotr, Wolak Łukasz, Graczyk Kamil,
Zagrali również: Mastalerz Oskar, Wieliczko Dariusz, Wieliczko Bogdan, Kicmanik Jakub, Woś Tomasz, Mućka Antoni.

Concordia: Kacper Leszczyński – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Dominik Pawłowski, Sebastian Tomczuk, Adam Duda, Patryk Malanowski.
Zagrali także: Radosław Lenart, Damian Kozak, Dawid Załucki, Paweł Pelc, Mariusz Pelc, Mateusz Konieczka, Marcin Kuczyński.

Zanim coś o meczu to Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Zatoka z prezesem Tomasz Rebell na czele serdecznie dziękuję klubowi Wałsza Pieniężno w szczególności prezesowi Zbigniewowi Żyndulowi za możliwość rozegrania meczu i skorzystania z obiektu.

W sobotę (16 marca) na stadionie w Pieniężnie, Zatoka po raz drugi spotkała się z Concordią Elbląg. Po dotkliwej lutowej porażce 0:7 na Skrzydlatej udał się rewanż i pokonaliśmy pomarańczo-czarnych 2:1.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod niemal całkowite dyktando lidera IV ligi, który kontrolował grę i stwarzał sobie groźne sytuacje bramkowe. Pierwsza z nich miała miejsce już w 5 minucie i od razu przyniosła Słonikom prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dominik Pawłowski, który dostał dokładne podanie od Adama Skierkowskiego i mimo obstawy obrońcy zdołał pokonać Tomasza Ptaka. Elblążanie w pierwszej części meczu mieli jeszcze przynajmniej pięć dogodnych sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Niestety, albo brakowało skuteczności, albo na posterunku był Ptak, my ograniczyliśmy się do przeszkadzania i próby kontrataku.

W drugiej połowie już wyglądało to dużo lepiej, prowadziliśmy grę stwarzaliśmy sytuację, a rywal niewiele mógł uczynić na nie wiele pozwoliliśmy. W 66 minucie po faulu na Piotrze Lewandowskim sędzia wskazuje na wapno, co Bartłomiej Koczara zamienia na bramkę i mamy 1:1. Kilka minut później w 71 minucie po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki dobiegł Kamil Graczyk i sprytnym strzałem umieszcza piłkę w siatce, mamy 2:1. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, wygrywamy mecz co nas cieszy, zaś piłkarze Concordii dostali zimny prysznic, co było widać po końcowym gwizdku.

23 marca Zatoka pojechała na ostatni sparing do Górowa, gdzie zagrała z GKS Cresovią Górowo Iławeckie.

Cresovia Górowo Iławeckie — Zatoka Braniewo 0:7 (0:4)
Bramki: Graczyk ( 23, 75, 80minuta ), Wolak (15, 53 minuta), Ruda (30 minuta), Woś (42 minuta)

Zatoka: Mućka (w 46 Mastalerz), Wieliczko D., Koczara, Niewiadomski, Jastrzębski, Śniegocki, Woś (w 46 Kimso,) Wolak (w 65 Lewandowski P.), Graczyk, Wieliczko B., Ruda (w 46 Chomko).

Wynik mówi sam za siebie, to było łatwe zwycięstwo Zatoki nad Cresovią. Panowaliśmy na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Był to ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W sobotę (30.03) o godzinie 16.00 zagramy pierwszy mecz ligowy. Przeciwnikiem Zatoki będzie zespół MKS Korsze. Wszystkich serdecznie zapraszamy.