Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

2019-03-28 09:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 13:42:02)

Braniewo\\\ Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Nie damy pogrześć mowy”.

To przedsięwzięcie było kolejnym ogniwem szeregu działań podejmowanych przez ZSZ w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Do konkursu przystąpiło 15 uczestników, po 5 z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie, Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie. Uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwym, ale pełnym humoru dyktandem autorstwa Pani Elżbiety Minarskiej-Lis.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Natalia Cieplińska uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Drugie miejsce zajęła Alicja Błaszk uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, natomiast trzecie miejsce zdobyła Julita Piotrowska uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie.
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie wręczył Starosta Braniewski Karol Motyka, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Zmaganiom ortograficznym przyświecały następujące cele: propagowanie znajomości zasad poprawnej pisowni polskiej, szerzenie wśród uczniów dbałości o kulturę języka pisanego, podkreślenie roli języka ojczystego w kształtowaniu tożsamości narodowej dawniej i współcześnie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2735308 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:28

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages