Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

31 bohaterów podzieliło się bezcennym darem

2019-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 13:38:45)

Braniewo\\\ Prawie 14 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji poboru zorganizowanej w poniedziałek, 25 marca w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Zbiórka odbyła się w ramach akcji SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ.

W poniedziałek, 25 marca chęć udziału w honorowej zbiórce krwi zgłosiło 36 osób, ale mogło to zrobić 31. ochotników.
Wśród krwiodawców przeważali żołnierze i pracownicy 9 brygady, ale pojawiły się także osoby z zewnątrz. Jednym z ochotników był tym razem Jacek Gawryś, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Braniewie, który przyznał, że na akcję do wojska trafił dopiero po raz drugi, chociaż od lat regularnie oddaje krew w zbiórkach organizowanych w mieście.
Tym razem akcję poboru krwi w 9 brygadzie zabezpieczał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, oddział terenowy w Elblągu.
Wojskowy Klub HDK PCK działający przy 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej zaprasza krwiodawców w mundurach i nie, na kolejne, cykliczne akcje poboru krwi. Klub w tym roku będzie organizował jeszcze jedną akcję poboru pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” Jej planowany termin to 01 lipca. Będą też zbiórki krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych pod hasłem „ 200 lat Administracji Drogowej” w związku z przypadającą w br. 200-tną rocznicą istnienia Centralnej Administracji Drogowej w Polsce ( 29 kwietnia i 14 października br.).

Marta Hajkowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Beka #2705525 | 5.173.*.* 28 mar 2019 14:03

    A po prawej nasz lokalny bohater i celebryta dalej znany jako pięćset

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages