Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Wybory uzupełniające. Kalina Jakimczuk nową radną

2019-04-08 12:08:05 (ost. akt: 2019-04-08 12:20:16)

Kalina Jakimczuk wygrała wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Braniewie w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 15.

Nowa radna wejdzie w skład rady w miejsce zmarłego Tadeusza Baryckiego. Przypomnijmy, Przewodniczący RM zmarł 13 stycznia. Wojewoda Warmińsko-Mazurski na podstawie kodeksu wyborczego oraz po zaciągnięciu opinii Komisarza Wyborczego w Elblągu, 18 stycznia wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających. Datę wyborów wyznaczono na 7 kwietnia. Podczas wyborów uzupełniających zagłosowali wyborcy z okręgu wyborczego nr 15, obejmującego ulice: Aleje Wojska Polskiego, Brzozową, Grzybową, Marynarską, Plac Grunwaldu, Różaną, Sądową, Spacerową i Świętojańską.
W kwietniowych wyborach zmierzyło się siedmiu kandydatów: Marzena Szyc, Olgierd Falkowski, Piotr Szpigiel, Kalina Jakimczuk, Rafał Orzechowski, Monika Trzcińska i Artur Piegdoń.
Kalina Jakimczuk uzyskała 194 głosy z 302 oddanych (2 były nieważne).

Wyniki wyborów uzupełniających:
— Kalina Jakimczuk— 194 głosy
— Monika Trzcińska — 68 głosów
— Artur Piegdoń — 24 głosy
— Olgierd Falkowski — 6 głosów
— Piotr Szpigiel — 4 głosy
— Marzena Szyc — 3 głosy
— Rafał Orzechowski — 1 głos

Tadeusz Barycki:
Tadeusz Barycki miał 62 lata. Był radnym przez cztery ostatnie kadencje. Funkcję Przewodniczącego Rady Miasta pełnił w latach 2010-2014 oraz ponownie od 2018 roku. Część mieszkańców znała go także jako instruktora nauki jazdy. Zawsze uśmiechniętego, cierpliwego, pełnego życzliwości i uśmiechu. Najbliżsi znajomi i współpracownicy zapamiętali go jako zasłużonego samorządowca, społecznika i wspaniałego człowieka.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej Sylwester Rogala #2712113 | 213.241.*.* 8 kwi 2019 15:51

    Bardzo dobry wybór i mądra decyzja mieszkańców okręgu wyborczego. Brawo !!! Gorące gratulacje dla wygranej radnej i życzenia sukcesów w pracy na rzecz Braniewa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages