Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ćwiczenia "CYSTERNA 2019"

2019-04-09 10:15:57 (ost. akt: 2019-04-09 10:21:48)

4 kwietnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zrealizowali w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia "CYSTERNA 2019". Na miejsce ćwiczeń wybrano terminal gazowy Chemikals.

Oprócz strażaków z KP PSP w Braniewie w ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG 1 Elbląg. Założeniem do zrealizowanych ćwiczeń była emisja gazu z cysterny normalnotorowej podczas procesu załadunku.

Strażacy z JRG PSP w Braniewie rozpoczęli jako pierwsi działania ratownicze polegające na ograniczeniu emisji wycieku, zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz dotarciu do osoby poszkodowanej.

Do działań również przystąpili strażacy wchodzący w skład SGRChem-Eko z JRG 1 Elbląg, którzy określili miejsce emisji oraz przystąpili do likwidacji wycieku medium
niebezpiecznego. Przeprowadzone ćwiczenia stanowiły podsumowanie wcześniejszych rozpoznań operacyjnych realizowanych wspólnie przez braniewskich i elbląskich strażaków w ramach zapoznania się z zakładem dużego ryzyka. Rozpoznanie operacyjne to doskonała forma aby poznać charakter terminala gazowego Chemikals Sp. z o.o., zastosowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz sprawdzić poprawność wskazań przyrządów pomiarowych. Zapoznanie z charakterem terminala gazowego zrealizowały wszystkie zmiany służbowe strażaków z JRG Braniewo oraz JRG 1 Elbląg.

To kolejne spotkanie strażaków wchodzących w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologiczne Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu na terenie powiatu braniewskiego. Ćwiczenia oraz realizowany proces szkoleniowy obserwował po. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie bryg. Krzysztof Bogusławski.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages