Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Ćwiczenia "WAŁ 2019"

2019-04-11 14:41:35 (ost. akt: 2019-04-11 14:42:50)

1 kwietnia 2019r. w Lidzbarku Warmińskim zrealizowano ćwiczenia ratownicze w zakresie prowadzenia działań powodziowych "WAŁ 2019". Na miejsce ćwiczeń wybrana została plaża na kąpielisku miejskim nad jeziorem Wielochowskim.

W ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego dotyczących likwidacji zagrożeń powodziowych uczestniczyli strażacy z Lidzbarka Warmińskiego, Braniewa, Pasłęka, Elbląga i Bartoszyc.

Ćwiczenia przeprowadzone zostały przez funkcjonariuszy KW PSP w Olsztynie na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Podczas przeprowadzonych ćwiczeń zrealizowano epizody związane z ograniczaniem terenów zalewowych przed napływem wody z wykorzystaniem worków z piaskiem oraz rękawów przeciwpowodziowych, omówiono techniki i metody układania oraz podnoszenia korony wału w celu skutecznego ograniczenia napływu wody a także usuwania zalegającej wody z wykorzystaniem pomp pływających i szlamowych.

Kolejnym realizowanym epizodem było odnalezienie i dotarcie do osoby poszkodowanej, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz jej ewakuacja z wykorzystaniem jednostki pływającej.

Głównym celem ćwiczeń była ocena stanu gotowości zasobów ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego podczas likwidacji zdarzeń związanych z wystąpieniem powodzi.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek / Foto: KP PSP Lidzbark Warmiński

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages