Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Anna Kos: Moją siłą są ludzie

2019-05-31 18:30:52 (ost. akt: 2019-05-31 18:05:07)
Anna Kos

Anna Kos

Autor zdjęcia: policja

Od początku związana z braniewską Komendą Powiatową Policji, w której służy 27 lat. Od teraz będzie nią współdowodzić. 28 maja komendant wojewódzki policji w Olsztynie powołał na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Braniewie podinsp. Annę Kos.

To nie tylko nowy etap w zawodowej karierze funkcjonariuszki, ale i nowy rozdział w historii braniewskiej jednostki, którą dotąd nie kierowała żadna kobieta.

Podinsp. c wstąpiła w policyjne szeregi w 1992 roku. Swoje pierwsze kroki w służbie stawiała w wydziale kryminalnym, później trafiła do wydziału prewencji, z którym związana jest do dziś.

W swojej karierze pracowała z młodzieżą jako asystent ds. nieletnich, promowała także pracę braniewskich funkcjonariuszy w lokalnych i ogólnopolskich mediach jako oficer prasowy. W 2011 roku rozpoczęła nowy etap w swoim życiu — szeregowa funkcjonariuszka dołączyła do grona kadry kierowniczej, początkowo jako zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego, a 5 lat później jako naczelnik tego wydziału.

14 lutego 2019 roku podinsp. Kos powierzono obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Braniewie. Pytana, czy spodziewała się takiej decyzji, odpowiada z uśmiechem, że "takiej walentynki to w życiu nie otrzymała".

28 maja insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie powołał podinsp. Annę Kos na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Braniewie. Jest to pierwsza tego typu nominacja dla kobiety-funkcjonariuszki w całej historii tutejszej jednostki.

Podinsp. Kos zapytana, czy na początku swojej służbowej drogi spodziewała się takiego awansu, przyznaje, że...

— ...po ukończeniu szkoły i zostaniu oficerem policji taki kierunek rozwoju zawodowego odbierałam jako naturalną kolej rzeczy. Mijające lata w służbie szybko jednak zweryfikowały myślenie młodej wówczas funkcjonariuszki. Kiedy po 27 latach pracy dowiedziałam się, że to właśnie mnie komendant obdarzył zaufaniem, powierzając tak odpowiedzialną funkcję, czułam się naprawdę wyróżniona. Dla mnie to takie uwieńczenie przeszło ćwierć wieku mojej służby.

Podinsp. Anna Kos przez te wszystkie lata dała się poznać swoim podwładnym jako przełożony, na którego można po prostu liczyć.

Jak sama podkreśla: — Moją siłą są ludzie. To oni są podstawowym filarem działania każdego przełożonego. Z dobrym zespołem można sięgnąć po niemożliwe. To właśnie jego członkowie stanowią o jakości pracy. Dobre relacje między funkcjonariuszami i właściwa atmosfera w pracy są dla mnie bardzo ważne.

Źródło: KPP Braniewo

553966Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Browar #2741441 | 93.105.*.* 2 cze 2019 08:21

  Gratulacje Pani Aniu. Oby więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach w komendzie w Braniewie. Dacię radę. A spasione wiecznie nie zadowolone grube Boczki z przerostem Ego i tak będą marudzić i krytykować. Wszystkiego dobrego. Trzymamy kciuki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fajnie #2741416 | 91.236.*.* 2 cze 2019 01:11

  wszystko fajnie, tylko czy pani komendant kiedykolwiek zatrzymała jakiegoś przestępce przez te 27 lat ? czy tylko pisała do prasy, chodziła po szkołach i kontrolowała podwładnych?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Natalia #2741399 | 83.20.*.* 1 cze 2019 22:19

   Serdecznie gratuluję Pani Komendant.Życzę tylko dużo wytrwałości, gdyż szerego policji pełne są zazdrośników i złośliwców.W końcu właściwa osoba na właściwym miejscu.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Optymista #2741398 | 5.173.*.* 1 cze 2019 22:06

   Żenada

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages