Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Burmistrz Braniewa z absolutorium

2019-06-27 21:25:36 (ost. akt: 2019-06-27 21:16:27)

Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę w tej sprawie poparli wszyscy radni, także opozycja.

Wcześniej Rada Miejska udzieliła burmistrzowi wotum zaufania. Na sali obecnych było 13 radnych z 15-osobowego składy.

VIII sesja Rady Miejskiej w Braniewie odbyła się 26 czerwca. Porządek obrad przewidywał ponad 30 punktów. Radni podjęli m.in. uchwałę określającą zasady dofinansowania wymiany źródeł ogrzewania na proekologiczne w budynkach mieszkalnych, uchwałę na temat utworzenia Miejskiej Rady Seniorów w Braniewie i nadania jej statutu oraz uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej powiatowi braniewskiemu (w sprawie remontu ulic: Traugutta, Krasickiego, Wileńskiej, Mielczarskiego, Wojska Polskiego i Warmińskiej).


Jednym z najważniejszych momentów, zwłaszcza dla burmistrza Braniewa, była debata nad wykonaniem i wykorzystaniem budżetu za 2018 rok. To zazwyczaj punkt, który budzi wiele emocji, ale tym razem większych dyskusji nie było.


Na w miarę zgodną postawę radnych tzw. koalicji rządzącej i opozycji na pewno wpłynęło to, że czas przez nich oceniany był rokiem wyborów i zmiany władzy. Większość decyzji dotyczących finansów 2018 roku podejmowana była za czasów poprzedniczki Tomasza Sielickiego Moniki Trzcińskiej, z którą związani są obecni radni opozycji.

- Serdecznie dziękuję wszystkim radnym za pozytywną ocenę moich dotychczas podjętych, jak i zaplanowanych działań. Pozwala to wierzyć, że wszystkim nam przyświeca jeden cel: dobro naszego miasta – powiedział burmistrz Tomasz Sielicki, podsumowując głosowanie.

Marta Hajkowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzice #2754355 | 37.47.*.* 28 cze 2019 12:46

    100 tyś wydane na sylwestra a teraz pan burmistrz szuka oszdzędności na dzieciach w skole i chce likwidować klasy............Łapy precz od dzieci bo zorganizujemy referendum a teraz już pan nie wygra

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages