Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Dobra wiadomości dla Braniewa i Pieniężna

2019-07-02 16:50:00 (ost. akt: 2019-07-02 16:53:18)

— Już niedługo z Braniewa do Pieniężna przejedziemy drogą o wysokim standardzie — zapewnia wicemarszałek województwa Miron Sycz.

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa z wykonawcą robót budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno na odcinku Wola Lipowska – Pieniężno.

Zakres projektu obejmuje 13,880 km drogi i stanowi II etap rozbudowy drogi 507 Braniewo – Pieniężno. Początek znajduje się ok. 1 km za Wolą Lipowską, koniec stanowi skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 512 (ul. Lidzbarska w Pieniężnie). W ramach inwestycji zaplanowano też budowę obwodnicy Pieniężna oraz budowę miejsca do kontroli pojazdów ciężarowych. Projekt przewiduje też m.in.: wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, zastosowanie elementów spowolnienia ruchu, budowę i przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, przebudowę i budowę zatok postojowych, w tym budowę parkingu w Braniewie, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z przebudową oraz zagrażających bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego, wraz z wykonaniem nasadzeń zastępczych oraz budowę oświetlenia drogowego na terenie przyległych miejscowości.

Całkowita wartość projektu to 81,2 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 85 proc. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 10 proc. środków pochodzi z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, 5 proc. z budżetu państwa.

— Ten odcinek to drugi etap rozbudowy drogi wojewódzkiej 507. Kiedy skończymy przebudowę to droga Braniewo-Pieniężno stanie się trasą o europejskich standardach — mówi wicemarszałek województwa Miron Sycz.

Zakończenie przebudowy przewidziano na październik 2021 roku.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages