Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

O krok od tragedii

2019-07-08 08:36:36 (ost. akt: 2019-07-08 08:46:02)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W niedzielę 7 lipca roku służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy są w Pasłęce.

Z informacji wynikało, że prawdopodobnie jeden z dwóch mężczyzn topi się w rzece w pobliżu mostu przy ulicy Przemysłowej w Braniewie. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z PSP w Braniewie, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu służb na miejsce zdarzenia okazało się, że w odległości około 10 metrów od mostu w rzece jest dwóch mężczyzn. Jeden z poszkodowanych przytrzymywał drugiego mężczyznę, chroniąc go przed utonięciem. Mundurowi wydobyli z wody obu mężczyzn, którzy po okryciu zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego.

Jeden z poszkodowanych z uwagi na wychłodzenie został przewieziony do szpitala. Dodatkowo z uwagi na charakter zdarzenia braniewscy strażacy przystąpili do wodowania łodzi ratowniczej.

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności w pobliżu cieków i zbiorników wodnych oraz żeby nie wchodzić do wody w miejscach trudno dostępnych i nieznanych.

KP PSP w Braniewie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages