środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Chcą się pokazać z innej strony

2019-07-13 09:47:43 (ost. akt: 2019-07-13 09:53:36)
motocykilści z Braniewa

motocykilści z Braniewa

Autor zdjęcia: archiwum klubu Warmia - Bikers

To będzie pierwszy Braniewski Zlot Motocyklowy. Spotkanie motocyklistów i nie tylko. Organizatorzy przygotowali trzy dni atrakcji, do udziału w których zapraszają mieszkańców i turystów. A zapraszają w drugi weekend lipca.

Pomysł zlotu narodził się na spotkaniu przedstawicieli dwóch prężnie działających w Braniewie klubów zrzeszających motocyklistów. Imprezę wymyślili członkowie Warmia Bikers Braniewo i Moto Braniewo. Do tej pory uczestniczyli w zlotach organizowanych w innych miastach, teraz postanowili zaprosić swoich kolegów do Braniewa.
— Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 700 maszyn. Będą koledzy z Elbląga, Pasłęka, Ostródy i obwodu kaliningradzkiego. Licząc, że każdy przyjedzie z „plecakiem”, czyli pasażerem na plecach, będzie to duża impreza — mówi Kamil Ogiński z Moto Braniewo.
Organizatorzy zadbali też o to, żeby spotkanie motocyklistów było także atrakcją dla ludzi niezwiązanych z ich pasją. W programie zlotu znalazły się koncerty, konkursy, pokazy dla każdego.
— Zapraszamy do oglądania maszyn, porozmawiania z ich właścicielami. To będzie dobra okazja, żeby nas poznać z innej strony — zachęca Konstanty Hołodiuk, prezes Klubu Warmia Bikers.
Organizatorzy zlotu maja nadzieję, że uda im się przełamać stereotyp postrzegania motocyklisty jako dawców nerek i pokazać, że motocyklista to też człowiek oraz kierowca dbający o bezpieczną, przyjemną jazdę.
— Zdajemy sobie sprawę, że ludzie młodzi, bez doświadczenia psują nam opinię na drogach. To, co robią, jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne. My promujemy jazdę spokojną. Osobiście jeżdżę cruiserem. To duży motocykl, stworzony do jazdy turystycznej — mówi Konstanty Hołodiuk.
O odpowiedzialności na drodze mówi też Kamil Ogiński, przedstawiciel młodszego pokolenia motocyklistów, właściciel „ścigacza” kawasaki.
— Jesteśmy dawcami, ale... uśmiechów i np. szpiku kostnego. Nasi członkowie chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, odpowiadamy na apele o pomoc. Zlot to dobra okazja, żeby porozmawiać z nami o drogowych grzechach wszystkich uczestników ruchu, nie tylko motocyklistów — tłumaczy.
Organizatorzy zlotu zadbali o dobrą oprawę imprezy. Zarejestrowani uczestnicy spotkania otrzymają specjalnie wyprodukowane na tę okazję gadżety.
— Jest koszulka zjazdu, są blachy, naklejki i atrakcje — wylicza Marian Nadziejko z klubu Warmia Bikers.
Każdy uczestnik I Braniewskiego Zlotu Motocyklowego musi się zarejestrować i opłacić tzw. wpisowe. Mieszkańcy, którzy będą chcieli wejść na teren spotkania też muszą kupić bilet wstępu. W zamian otrzymają możliwość oglądania motocykli: starych, nowych, kolorowych, szybkich, małych, dużych... Oprócz oglądania pojazdów i rozmów z ich właścicielami, do wyboru jest kilka koncertów. Na scenie zaprezentują się zespoły zazwyczaj grywające na takich zlotach. Jeden z nich — Anielski Orszak — przyjeżdża do Braniewa aż z Krakowa.
Atrakcją każdego zlotu są także konkursy sprawnościowe i nie tylko. W Braniewie na tego typu zabawę przeznaczono w programie dwie godziny. Będzie można wziąć w nich udział tuż po oficjalnym otwarciu zlotu, który zaplanowano w sobotę 13 lipca o godz. 13:30. Motocykliści pokażą się także na zewnątrz. W specjalnej paradzie uczestników zaprezentują się mieszkańcom Braniewa i okolic. Trasa parady ma ok. 30 km. Wyjazd w sobotę w samo południe z parku przy ul. Moniuszki 9 w Braniewie. Zaplanowano przejazd przez Braniewo (ul. Moniuszki, ul. Fromborska, ul. Gdańska, ul. Kościuszki , ul. Olsztyńska) i przez miejscowości: Bemowizna, Szalmia, Czosnowo, Chruściel, Glinki. Powrót do Braniewa ok. godz. 13 (ul. Sikorskiego, ul. Moniuszki, park Miejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka”).
Marta Hajkowicz
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Program I Braniewskiego Zlotu Motocyklowego (12-14 lipca), park Miejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka” przy ul. Moniuszki 9 w Braniewie

Piątek, 12 lipca
• godz. 15 —otwarcie bram zlotu
• godz. 16 — muzyka, ogłoszenia
• godz. 20 — występy zespołów: Other Worlds, Radia Bagdad,Hiroshima
• godz. 24 — kołysanka

Sobota, 13 lipca
• godz. 9 — śniadanie mistrzów
• godz. 12 — parada motocykli. Porządek parady (godz. 11:30 — zbiórka przy bramie, godz. 12 — wyjazd, przejazd przez Braniewo: ul. Moniuszki — ul. Fromborska — ul. Gdańska — ul. Kościuszki — ul. Olsztyńska oraz miejscowości: Bemowizna, Szalmia, Czosnowo, Chruściel, Glinki, Braniewo — ul. Sikorskiego — ul. Moniuszki ‚ park Miejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka”).
• godz. 13:30 — oficjalne otwarcie zlotu
• godz. 14 — konkursy
• godz. 16 — występy zespołów: Something, Ci-Ho, Blueas Station, Explozer, Anielski Orszak
• godz. 23:30 — pokaz tańca orientalnego
• godz. 24 — kołysanka

Niedziela 14 lipca
• godz. 9 — śniadanie mistrzów
• godz. 10 — muzyka mechaniczna, zakończenie zlotu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Widz #2766585 | 5.173.*.* 24 lip 2019 06:21

  Zdjęcia byście zmienili, a nie dodajecie zdjęcie, ktore było wykonane z 8 lat temu... redakcja..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. qlimek #2762251 | 212.3.*.* 15 lip 2019 06:14

  a gdzie luny najwiekszy motorowiec w gminie braniewo ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Może za rok #2762181 | 78.10.*.* 14 lip 2019 22:02

  Na plakatach nie było informacji, że wstęp kosztuje 10zl. Nie było tej informacji również na FB u p. burmistrza, patrona honorowego. Nie każdy chcący przyjść był przygotowany na opłatę. Mój syn poszedł z babcią i jak odesłano ich z kwitkiem to już nie poszli drugi raz, dla babci spacer w jedną stronę to i tak daleko. Dziecku przykro, ale co zrobić. Mam nadzieję, że za rok będzie lepsza organizacja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Strażak #2762106 | 5.173.*.* 14 lip 2019 17:35

  Szkoda że o nas ktoś w piątek zapomniał i pomylił zadania dla strażaków - bravo wiemy jak było a ogólnie szkoda że cywile musieli płacić za zwiedzanie bo tak frekwencja mogła być większa

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. REK #2761562 | 176.221.*.* 13 lip 2019 13:51

  Brawo. Tak dalej trzymać. Organizujcie co roku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages