Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Bieganie wypełnia moje życie

2019-07-29 15:13:27 (ost. akt: 2019-07-29 15:18:28)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Na swoim koncie ma już kilka medali. Kobieta energiczna, miłośniczka sportów. Żona i matka. Nie ma czasu na siedzenie przed telewizorem, woli spędzać go aktywnie. — Moje życie kręci się wokoł biegania — zdradza Magda Ingielewicz z Braniewa.

Magda Ingielewicz z Braniewa to niezwykle sympatyczna i aktywna osoba o ciepłym, wrażliwym sercu. Na co dzień jest żoną i mamą dwóch wspaniałych córek: 10-letniej Aleksandry i 7-letniej Alicji. Od dwóch lat pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu w Braniewie. Praca, którą wykonuje, to przede wszystkim jej pasja. Jak mówi, bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Daje najlepsze rezultaty i na dodatek niewiele kosztuje.

- Miłość do aktywności fizycznej zrodziła się we mnie już w dzieciństwie - mówi pani Magda. - Jako małe dziecko byłam bardzo ruchliwa, kiedy tylko mogłam to biegałam, jeździłam na rowerze i grałam. Moja mama biegala na zawodach, chrzestna również, więc i ja coś po nich odziedziczyłam. Ruch od zawsze sprawiał mi ogromną przyjemność. Sport towarzyszył mi od zawsze, nie wyobrażałam i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Od sportu jestem wręcz uzależniona, nie potrafię żyć bez aktywności fizycznej. Nie umiem sobie wyobrazić sobie wakacji na leżaku bez ćwiczeń i treningów. Nie potrafiłabym w taki sposób odpoczywać.

https://m.wm.pl/2019/07/orig/marta2-566010.jpg

Pani Magda to również instruktor zumby. Zumba to nic innego jak połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z aerobikiem. Pani Magda chętnie prowadzi zajęcia nie tylko dla młodych pań ale i tych dojrzałych.
- W Zumbie najważniejsza jest świetna zabawa, a że przy okazji prawie niezauważalnie spalają się kalori to tylko wisienka na torcie - śmieje się. - Dodatkowo okazuje się, że Zumba oprócz poprawy ogólnej kondycji naszego organizmu i wysmuklenia oraz ujędrnienia sylwetki, gwarantuje także poprawę samopoczucia i dużą dawkę optymizmu. A to chyba najważniejsze!

Pani Magda jest przykładem kobiety, która ma zawsze wiele energii, realizuje się w życiu prywatnym i zawodowym. Znajduje czas na uprawianie sportów: biegi, jazda rowerem, tenis. Można ją spotkać na różnych zawodach, biegach z przeszkodami i biegach parami. Mówi o sobie, że im więcej ma zajęć, tym więcej ma energii.
- Aktywność fizyczna pozwala mi poznawać swoje ciało i charakter - mówi pani Magda. - Treningi sprawiają mi ogromną radość, dają siłę do działania i do codziennej pracy nad sobą. Jak każdy mam czasem gorsze dni, ale nie poddaję się i nawet kiedy bardzo mi się nie chce, idę pobiegać. Nawet po krótkim treningu czuję się o wiele lepiej, bo zaczynają wydzielać się endorfiny i mam od razu mam mnóstwo energii i siły.

Kobieta ma sporo zadań i obowiązków, które musi godzić z treningami. Jak większość biegaczy amatorów pracuje. Słowo – klucz w tym wszystkim to dobra organizacja. Ma to szczęście, że jest dobrze zorganizowana, a jej praca jest dość elastyczna. Wiele rzeczy, które musi zrobić, układam tak, żeby pogodzić je z treningiem.
- Wydaje mi się, że to, co robimy i jacy jesteśmy, wypływa z naszej osobowości, z tego, jakie cele sobie wyznaczamy i jak chcemy się realizować - tłumaczy. - Zwłaszcza, że każdy ma prawo realizować siebie i swoją aktywność na takim poziomie, na jakim chce. Dla jednych aktywnością jest tylko i wyłącznie aktywność sportowa: bieganie, chodzenie po górach, jazda na rowerze, gra w tenisa oraz wszelkie inne sporty. Dla innych aktywnością jest nieustanne angażowanie się w życie zawodowe. Dla mnie nie ma nic lepszego niż łączenie pasji z rozwojem, bo dzięki temu to, co robię już od lat, sprawia mi wiele frajdy i daje ogrom satysfakcji, której nikt mi nie zabierze. Udało mi się połączyć pasję, życie zawodowe z rodzinnym i to jest dla mnie pełna harmonia oraz pełnia szczęścia.

https://m.wm.pl/2019/07/orig/marta3-566009.jpg

Najważniejsze osiągnięcia 2018 roku to: I miejsce – kat. OPEN Bieg Ekstremalny Graniczna 10, I miejsce - kat. K30 Bieg Niepodległości w Malborku, II miejsce – kat. K30 (9 w kat OPEN) w Biegu wokół Murów Pasłeckich, II miejsce – kat OPEN w Dywickiej 5, II miejsce – kat. OPEN Festiwal Biegowy Mikołaja Kopernika Lidzbark Warmiński. W roku 2019 to: III miejsce w biegu w Kretowinach, I miejsce w Gdynia w Biegu Kobiet, I miejsce w kategorii Open w Stegnie.

- Aby odnieść sukces w sporcie ważne jest to, aby zacząć jak najwcześniej uprawiać sport. Jednak ćwiczyć można zacząć w każdym wieku - przekonuje pani Marta. - Warto zapisywać dzieci na zajęcia ruchowe, wychodzić z nimi na rower, pograć w piłkę, zaszczepiać w nich miłość do aktywności fizycznej. Młodzież, która trenuje jest zdrowsza, bardziej zdyscyplinowana i ukierunkowana na osiąganie celów. Ale wcale nie oznacza to, że osoby starsze nie mogą zacząć trenować i odnosić sukcesów. Sukces dla każdego oznacza coś innego, dla jednych jest to medal, dla innych kolejny pokonany kilometr. W sporcie najważniejsze jest, żeby spełniać swoje marzenia i pokonywać samego siebie.

Największe marzenie pani Magdy?
- Jestem kobietą szczęśliwą ale jest jeszcze kilka marzeń do spełnienia - przyznaje. - Chciałabym przebiec w ciągu 100 kilometrów i wystartować kiedyś w Mistrzostwach Polski Masters. Do tego jednak trzeba się odpowiednio przygotować. Ale wierzę, że kiedys uda mi się zrealizować te marzenia!

Joanna Karzyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages