ALICJA GAJEWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI!

2019-08-06 13:30:00(ost. akt: 2019-08-06 13:39:46)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W dniach 10-12 lipca w Poznaniu na stadionie w Golęcinie odbyły się Mistrzostwa Polski U 18 w Lekkiej Atletyce. Podopieczna trenera Waldemara Gajowniczka - Alicja Gajewska startowała w dwóch konkurencjach: rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Braniewianka wróciła z Poznania ze złotym i brązowym medalem!
W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się eliminacje do pchnięcia kulą. Alicja spośród 24 zawodniczek zajęła 5 miejsce z wynikiem 13,43 m i dostała się do finału, który odbył się 11 lipca w sesji popołudniowej. Jednak przed walką o medale w pchnięciu kulą, w sesji porannej Alicja wystartowała w eliminacjach do rzutu dyskiem i z wynikiem 40,83 m, zajęła drugie miejsce.

Po południu Ala przystąpiła do walki o medale ze starszymi koleżankami. Po bardzo zaciętej walce Ala zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą osiągając wynik 14,36 metra. Pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz (wynik 15,43m), natomiast drugie miejsce zawodniczka LKS Lubawa z wynikiem 15,12m.

Ostatniego dnia mistrzostw odbył się bardzo emocjonujący finał rzutu dyskiem. Alicja Gajewska w ostatniej kolejce wyrwała złoty medal osiągając wynik 44,50 metra. Był to zarazem jej rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Lubusza Słubica, która osiągnęła wynik 42,16m, natomiast trzecie miejsce zawodniczka UKS 55 Łódź, która osiągnęła wynik 41,10 m.

W dysku Alicja obroniła tytuł mistrza Polski z 2018 roku z Bełchatowa, gdzie również wygrała z zawodniczką z Lubusza Słubice.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Alicji Gajewskiej i jej trenera Waldemara Gajowniczka.

Obecnie Alicja odpoczywa na zasłużonych wakacjach, a od września czekają ją przygotowania do nowego sezonu, gdzie najważniejszym celem będzie zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Europy we Włoszech.