Rusza Amatorska Liga Piłki Nożnej. Zgłoś swoją drużynę

2019-08-20 12:00:00(ost. akt: 2019-08-20 13:23:45)
Piłka nożna\\\ Już we wrześniu na "Orliku" przy stadionie rozpocznie się kolejny sezon Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej im. Czesława Staszczyńskiego.
Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne zespoły do wzięcia udziału w rozgrywkach. Zgłoszenia do 31 sierpnia będą przyjmowane pod nr tel. 607828215 lub 507125223. Wszystkie mecze będą tradycyjnie rozgrywane na „Orliku” przy ul. Botanicznej. Czas trwania meczu wynosi 2x15 minut, przerwa max. 2 minut.
Zgłoszona drużyna powinna liczyć minimum 7 osób. Do ligi zostaną dopuszczone zespoły, które złożyły organizatorom formularz zgłoszeniowy zawierający nazwę drużyny oraz listę zawodników w niej występujących (imię, nazwisko, pesel, najpóźniej w dniu rozegrania 1 kolejki ligowej). Drużyna może liczyć max 15 zawodników plus 5 dopisanych najpóźniej do 5 kolejki ligowej.
W lidze udział mogą brać wszystkie osoby (od 16 roku życia) oraz zawodnicy grający aktualnie w klubach piłkarskich do ligi okręgowej włącznie (klasa C,B,A, liga okręgowa) oraz max dwóch zawodników z czwartej ligi.
Każda drużyna musi posiadać odrębne własne stroje, tak by z łatwością na boisku można było rozpoznać swojego zawodnika. W przypadku, kiedy drużyna nie będzie posiadała swojego kompletu będzie musiała zagrać w narzutkach będących na wyposażeniu Orlika.
Wszystkie mecze będą rozgrywane według wcześniej podanego terminarza. Mecze odbywać się będą w każdy wtorek (wyjątkiem są dni świąteczne przypadające w tych dniach).
O miejscu w tabeli rozgrywek decyduje kolejno: liczba zdobytych punktów, bezpośredni wynik spotkania lub dwumeczu, bilans bramkowy, ilość goli zdobytych, straconych, dodatkowy mecz.
Prowadzona będzie klasyfikacja na najlepszego strzelca ligi oraz bramkarza (decyduje ilość goli puszczonych oraz ilość rozegranych meczów - min. 6). Nagrody przyznawane będą na zakończenie całej ligi.
Liga będzie podzielona na dwie rundy wiosna/jesień, po których zostanie wyłoniona najlepsza drużyna. Pierwsze 3 zespoły otrzymają dyplomy oraz puchary. Natomiast pozostali obdarowani zostaną pamiątkowymi dyplomami.
Braniewska Amatorska Liga Piłki Nożnej ma wieloletnią tradycję. Założycielem i pomysłodawcą był wieloletni zawodnik i trener MOS „Zatoka” Czesław Staszczyński, dlatego też od jego śmierci, od sezonu 2016/2017 liga nosi jego imię.