Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Początek roku, początek remontu

2019-09-06 07:42:11 (ost. akt: 2019-09-06 15:14:54)

Autor zdjęcia: Marta Hajkowicz

Po 59. latach Szkoła Podstawowa nr 6 doczekała się gruntownego remontu. Prace związane będą z tzw. termomodernizacją i obejmą m.in. wymianę okien, modernizację elewacji i dachu, wymianę instalacji cieplnej i montaż oświetlenia LED.

W czasach gdy obecny burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki kończył szkołę podstawową, w budynku obecnej “szóstki” funkcjonowały dwie szkoły podstawowe: “jedynka” i “dwójka”. Ostatnio: Szkoła Podstawowa nr 6 i Gimnazjum nr 1. Od września 2019 po ostatnich zmianach strukturalnych w oświacie związanych z likwidacją gimnazjów,budynek ma już jednego gospodarza. Siedziba obecnej “szóstki” to przedwojenny zabytek. Zdaniem burmistrza Tomasza Sielickiego ostatni ważny remont szkoła przeszła w 1960 roku. Później były tylko “poprawki wewnętrzne” dostosowujące szkołę do współczesnych wymogów i delikatne na zewnątrz. Zakres prac zaplanowanych na najbliższe dwa lata jest ogromny. Prace związane będą z tzw. termomodernizacją i obejmą m.in. wymianę okien, modernizację elewacji, wymianę instalacji cieplnej i montaż oświetlenia LED. Będzie też nowy dach, bo stary przecieka i jest w opłakanym stanie. Dzięki remontowi elewacji poprawi się estetyka placówki. Ładniej i wygodniej będzie w środku.
- Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów remontu, ale na pewno zorganizujemy go tak, żeby uczniowie jak najmniej odczuli prowadzone prace. W związku z tym, że kiedyś w szkole funkcjonowały dwie placówki, zajęcia zorganizujemy na razie w jednej z nich, a w drugiej będzie trwał remont. I tak sukcesywnie będziemy się przegrupowywać i dostosowywać do zmian – tłumaczy Marek Czapliński – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie

Uczniowie, którzy dowiedzieli się o remoncie nie boją się problemów.
- Naszej szkole przyda się w końcu remont. Fajnie będzie, jak będzie ładniej. Jakoś to przeżyjemy – tłumaczą i zapowiadają, że z niecierpliwością czekać będą na pierwsze efekty prac.

Remont kosztować będzie ponad 15 mln. zł. Prawie 9 mln. zł. miasto pozyskało z zewnątrz.
- Wspomogły nas fundusze pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego. Nie ukrywam, że będziemy starali się o kolejne, bo na remont czeka np. Szkoła Podstawowa nr 5 – tłumaczy burmistrz Tomasz Sielicki.

Marta Hajkowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages