Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Chcę wyśpiewać swój przekaz

2019-09-07 19:02:25 (ost. akt: 2019-09-07 19:06:09)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Matka dwójki wspaniałych dzieci, żona, kobieta pracująca zawodowo, osoba pełna radości, oddająca się pasji i dążąca do spełniania swoich marzeń. Wioleta Kościńska z Braniewa właśnie spełniła jedno z nich i wydała swoją piosenkę.

Na co dzień prawdziwa „matka Polka” – mężatka, pracownica drogerii. Jeszcze do niedawna nikt nie spodziewał się, że 34-letnia Wioleta Kościńska wyda swoją własną, autorską piosenkę pt.: „Nieodgadniona” na Spotify.
- Śpiewanie to moja pasja od najmłodszych lat - przyznaje pani Wioleta. - Z czasem ta miłość do śpiewania się rozwijała. Śpiewałam w chórze kościelnym w Braniewie, każdą wolną chwilę w domu poświęcałam na próby, nauczyłam się grać na gitarze, robiłam podkłady muzyczne do swoich piosenek... I ciągle marzyłam, ze kiedyś zacznę profesjonalnie śpiewać i nagrywać własne utwory. Z braku funduszy nie było mnie stać na profesjonalne lekcje ale na tyle ile czas mi pozwala ćwiczę podpatrując w internecie czy słuchając porad innych muzyków.

https://m.wm.pl/2019/08/orig/zrzut-ekranu-2019-08-19-o-09-59-43-571105.jpg

Pani Wioleta ma dwójkę dzieci: 7-letniego Tymoteusza i 5-letnią Maję. Dzieci i mąż to jej największe skarby. Stara się pogodzić pracę, dom, rodzinę i znaleźć czas na swoje pasje. Jak mówi znajduje czas na wszystko, bo to sprawa dobrej organizacji czasu. Podczas domowych prób wspiera ją córka, która tak jak mama, bardzo lubi śpiewać.
Utwór „Nieodgadniona”, do którego muzykę w stylu elektronicznym stworzyli Mateusz Elmo Jechna i songwriterka Dee, to głośny sprzeciw pani Wiolety wobec prób ograniczania jej i manipulowania, których niejednokrotnie doświadczyła. Praca nad utworem trwała pół roku.
– Miałam ogromną potrzebę realizowania siebie i wyjścia poza własne, utarte schematy. Pomysł na piosenkę kłębił się w mojej głowie już od jakiegoś czasu, a mocnym kopem i bezpośrednim motywatorem do działania była dla mnie współpraca z warszawską wytwórnią muzyczną, inkubatorem dla wokalistów Delphy Records – mówi pani Wioleta. – Niezwykle cenię sobie uczciwość, dobro i szczerość. Niestety czasem zdarza się, że pojawia się w życiu osoba, która wprowadza do niego niepotrzebną, toksyczną energię. Piosenka jest o mówieniu głośnego „nie!” takim ludziom. Wszystkim tym osobom przekazuję, że jestem dla nich „nieodgadniona”, „nieosiągalna” i „nieprzewidywalna”! – dodaje wokalistka.

Piosenka Wiolety Kościńskiej powstała w wyniku jej współpracy z wytwórnią muzyczną z Warszawy Delphy Records. Utwór „Nieodgadniona” został wydany 19 sierpnia 2019 na Spotify, Tidal, Apple Music i innych platformach muzycznych.
– Podczas pracy z inkubatorem Delphy Records czułam się świetnie, gdyż tego zawsze chciałam i cieszyłam się bardzo, że mam okazję pracować z profesjonalistami - mówi. - Bardzo dużo się nauczyłam, a przez to – otworzyłam i rozwinęłam się, nie tylko muzycznie. Najbardziej wymagające było dla mnie samo nagranie wokalu w studiu nagraniowym, podczas którego musiałam poradzić sobie sama ze sobą. To była fantastyczna przygoda i jestem dumna, że udało mi się stworzyć i wydać swoją własną, autorską piosenkę!

Wokalistka w swoich utworach chce przekazywać ludziom, że trzeba się szanować, że trzeba akceptować drugiego człowieka, takim jakim jest. Pani Wioleta nagrała już 3 utwory, których można posłuchać na You Tobe, ale tak naprawdę powstało już 5 utworów. Czasem występuje lokalnie. Zakwalifikowała się też do trzecich eliminacji Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.
- Chciałabym śpiewać zawodowo, bo robiłabym to co kocham - tłumaczy pani Wioleta. - Trudno jest się przebić. Wysyłałam wiele zgłoszeń, aż trafiłam na wytwórnię, która mnie wsparła i powstała piosenka "Nieodgadniona". Nie było łatwo, jednak jak się czegoś chce, to z czasem dopnie sie swego! Nie można rezygnować z marzeń! A ja chcę koncertować, nagrywać kolejne utwory, tworzyć muzykę i przekazywać emocje. Chcę wyśpiewać, to co tkwi w mojej duszy... Zdradzę, że kolejny utwór jest w przygotowaniu.

Joanna Karzyńska


„Nieodgadniona”
Czerpiesz ze mnie siłę nie od dziś, już wiem o tym
dawałam szansę Ci nie jeden raz
płonie mój wewnętrzny blask, a Ty chcesz go ugasić
uczucie silne jak krwi zew to jest i dowiesz się, że

Nie jestem z tych co się poddają,
A w moich żyłach płonie ogień
Urazy już nie duszę w sobie
Uwalniam sny, uwalniam ciało…

Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nieodgadniona
Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nieosiągalna na na na
Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nieprzewidywalna na na na na
Nie! Nie! Nie! Nie! Nie powstrzymasz mnie!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wont ty #2791141 | 35.0.*.* 15 wrz 2019 13:05

  w szmaty

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gosc #2789875 | 93.105.*.* 12 wrz 2019 14:35

  cieniutka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Krzys #2788302 | 83.9.*.* 9 wrz 2019 08:43

  No śliczna piosenka słowa bardzo ambitne

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages