Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Październik – nadzwyczajny miesiąc misyjny

2019-10-29 10:50:12 (ost. akt: 2019-10-29 10:43:11)

PIENIĘŻNO II Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego 2019 są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

Miesiąc misyjny ma się przyczynić do rozbudzenia wśród społeczności katolickiej – osób świeckich ale także duchownych - świadomości misji i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa.

Okazją do ogłoszenia w tym roku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego 2019 jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego.

W liście tym Benedykt XV napisał w 1919 roku między innymi: „Największe i Najświętsze to zadanie, które Pan nasz Jezus Chrystus zlecił uczniom tuż przed swym odejściem do Ojca mówiąc: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16, 15), nie miało bynajmniej zakończyć się ze śmiercią Apostołów, lecz ma trwać przez wieki aż do skończenia świata, to znaczy dopóki będą na ziemi ludzie, których prawda ma wyzwolić. Toteż od chwili, gdy „oni poszli i głosili wszędzie Słowo Boże” (Mk 16,20), tak że „po całej ziemi rozszedł się ich głos i aż na krańce ziemi ich słowa” (Ps 18,15), Kościół pamiętając o Boskim rozkazie, nigdy jeszcze na przestrzeni wieków nie przestał posyłać do wszystkich części świata zwiastunów i przekazicieli Nauki otrzymanej od Boga i zbawienia wiecznego, które Chrystus zgotował rodzajowi ludzkiemu”.
Warto pamiętać o tych słowach dzisiaj – w czasach, gdy fałszywie rozumiany postęp kwestionuje potrzebę krzewienia wiary katolickiej. Poglądowi temu poddaje się, niestety, coraz więcej osób wierzących, zwolenników tzw. „kościoła otwartego” (a zamkniętego, jak stwierdzają złośliwi, na liczącą dwa tysiące lat naukę Kościoła).

wch
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wolf #2811097 | 83.20.*.* 29 paź 2019 11:14

    TO CHYBA jest temat do kościelnych mediów a nie do świeckiego portalu? '

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages