Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Edukacyjny spacer z policjantami

2019-10-29 11:25:53 (ost. akt: 2019-10-29 11:20:00)

Dzielnicowi w ramach projektu „Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa” spotykają się z uczniami, by uczynić z nich odpowiedzialnych uczestników ruchu.

Ostatnio dzielnicowi w terenu miasta Braniewa – asp. Arkadiusz Kaczyński oraz asp.szt.Marek Czyżów spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Celem zajęć było uświadomienie wszystkim uczniom na jakie niebezpieczeństwa narażeni są piesi, a także praktyczne doskonalenie umiejętności bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Tuż przed spacerem, który odbywał się pod czujnym okiem policjantów – każdy z uczniów otrzymał element odblaskowy.

Opisywane działania trwają są w ramach projektu pn. ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’, który realizowany jest w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.Jest to projekt pilotażowy, nigdy wcześniej nie realizowany na terenie powiatu braniewskiego oraz miasta Braniewa. Potrzeba jego realizacji wynikała z przeprowadzonych wcześniej debat społecznych, rozmów z mieszkańcami i przede wszystkim z przeprowadzonej specjalnie na potrzeby projektu analizy zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przestrzeni ostatnich trzech lat.„Patrz na mnie" to nie tylko apel pieszych skierowany do kierowców, ale także komunikat od kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego, by przed każdym przekroczeniem jezdni zachowali wszelkie środki ostrożności, czujnie obserwując tych, którzy właśnie dojeżdżają do przejść. Projekt ma na celu edukowanie pieszych w kwestii ich bezpieczeństwa na drodze, jak również, kierowców pod kątem właściwych ich zachowań względem wspomnianej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

opr. wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages