Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Bicie rekordu w pierwszej pomocy

2019-10-30 08:10:11 (ost. akt: 2019-10-30 08:23:06)

We fromborskiej sali sportowej Zespołu Szkół doszło do rzeczy nadzwyczajnych. Od najmłodszych do trochę starszych, wszyscy wspólnymi siłami przystąpili do ustanowienia rekordu Gminy w udzielaniu pierwszej pomocy.

Ogólnopolska akcja, której głównym organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, we Fromborku została zorganizowana przez druhny i druhów z tutejszej jednostki OSP i MDP, wspólnie z Zespołem Szkół. Ogromne zaangażowanie, szczytny cel i chęć zdrowej rywalizacji sprawiły wszystkim nie lada satysfakcję, a cała akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem. 208 osób to już oficjalny rekord Gminy Frombork w 2019 roku. To właśnie tyle osób podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w godz. od 12.00 do 12.30 brało czynny udział w udzielaniu pierwszej pomocy na 4 specjalnie przygotowanych stanowiskach.
3... 2... 1... START…

W pierwszej parze akcję rozpoczęli członkowie fromborskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w asyście Burmistrza Zbigniewa Pietkiewicza, Zastępcy Burmistrza Marka Misztala, Dyrektor Zespołu Szkół we Fromborku, Sylwii Mechlińskiej oraz nauczyciela Marcina Filipka.
Następnie do akcji wkroczyły przedszkolaki z Przedszkola „Gwiazdkowe Wzgórze”, uczniowie z fromborskiej Szkoły Podstawowej, nauczyciele, strażacy i obecni rodzice.

Podstawą do zaliczenia uczestnictwa w Biciu Rekordu z Pierwszej Pomocy było wykonanie 2 pełnych cykli resuscytacji krążeniowo-oddechowej, 30 uciśnięć - 2 wdechy, co często dla uczestników sprawiało nie mały problem. Zmęczenie z niegasnącym uśmiechem, chęcią nauki bezinteresownej empatii sprawiało, że wszystkie bolączki znikały, a im bliżej było ostatniego gwizdka rosnące emocje dodawały skrzydeł.

Po całej akcji organizatorzy wręczyli przedstawicielom poszczególnych grup wiekowych pamiątkowe dyplomy, nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia.
- Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy choć w małym stopniu przyczynili się do organizacji i naszego wspólnego sukcesu. Jesteście wspaniali. Rekord wyśrubowany dość mocno, ale jest co pobić w latach następnych, bo cel jest szczytny. Do zobaczenia za rok – mówią strażacy z OSP Frombork na swojej stronie facebook.

opr. wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages