środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Piękne strofy z całego powiatu

2019-11-02 14:01:27 (ost. akt: 2019-11-02 01:03:24)

Miejski Dom Kultury w Pieniężnie był organizatorem XXII Powiatowego konkursu recytatorskiego poezji Juliana Tuwima. Impreza pokazała, że dla młodego pokolenia liczy się nie tylko Internet, ale i tradycyjne nośniki przekazu.

Impreza byłą też świadectwem, że dzieci cenią twórczość klasycznych już dzisiaj autorów. Wielka w tym zasługa rodziców i nauczycieli.
Pierwszego dnia konkursu zaprezentowały się dzieci przedszkolne oraz klas I – III. Do uczestnictwa w tej kategorii zgłosiło się łącznie 48 wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych powiatu braniewskiego. Komisja w składzie: Zofia Puhowska, Marzena Sztop oraz pani Jolanta Kosobudzka wyłoniła najlepszych uczniów.
W kategorii przedszkolnej: I miejsce zajęła Alicja Kurowska z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie, II - Gabriela Ryniec z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie, a III - Wiktoria Frelek z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie
W kategorii kategorii klas I – III zwyciężyła Lena Białkowska ze Szkoły Podstawowej w Płoskini, która wyprzedziła Igę Krupińską ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie i Piotra
Woźnicę ze Szkoły Podstawowej w Piotrowcu.
W drugim dniu konkursu wiersze Juliana Tuwima zaprezentowali uczniowie klas IV – VIII ze szkół podstawowych z Płoskini, Piotrowca, Pakosz i Pieniężna. Komisja w składzie: Wanda Giedrojć – Małecka, Justyna Masiewicz-Grodź oraz p. Jolanta Kosobudzka wyłoniły najlepszych, a nie było to zadanie łatwe. W tej kategorii lokaty były następujące: I miejsce: Oliwia Podlecka - Szkoła Podstawowa w Piotrowcu, II miejsce ex aequo: Julia Kaszuba – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie oraz Julia Szczepłocka - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie i III miejsce: Maja Byczko – Szkoła Podstawowa w Płoskini.
Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Miejski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę w Pieniężnie.
Organizatorzy dziękują paniom, które dokonały oceny uczestników konkursu, opiekunom za przygotowanie dzieci do występów, Lubomirze Wacławskiej – dyrekcji Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie za przekazanie nagród.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages