Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pierwszoklasiści promują swoje miasto

2019-11-02 16:28:12 (ost. akt: 2019-11-02 01:30:53)

W październiku uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie przystąpili do projektu pt. „Wymiana pocztówkowa”.

Projekt polega na wymianie kartek ze szkołami z całego kraju, a jego celem jest promowanie własnego regionu. W ramach korespondencji wysyłane będą kartki przedstawiające Pieniężno i okolice. Do kartek dołączona będzie krótka informacja o naszym regionie.
Dzieci bardzo się ucieszyły, ponieważ kilka dni temu otrzymały pierwszą kartkę z Podkarpacia. Zawisła ona honorowo na konturowej mapie Polski. Była to też okazja do rozmowy o zabytkach i legendach tego regionu. Pierwszoklasiści odwiedzili także Urząd Pocztowy. Dzięki wycieczce poznali wszystkie tajniki pracy listonosza, drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak zabezpiecza się je przed zniszczeniem. Ku zaskoczeniu dzieci okazało się, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład zapłacić rachunki lub kupić długopis.
Kartki z pozdrowieniami i pięknymi widokami naszego miasteczka wyruszą już niedługo w świat do szkół w Łodzi, Kaliszu, Strzyżowie, Kielcach. Opiekunem projektu jest wychowawczyni Julita Królicka.
wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages