Turniej „Z podwórka na stadion”

2019-11-03 12:00:00(ost. akt: 2019-11-02 09:48:59)

Autor zdjęcia: pieniezno.pl

Na Stadionie Miejskim w Pieniężnie odbył się turniej „Z podwórka na stadion”. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: z Braniewa oraz Fromborka – po dwie, i jedna – reprezentująca gospodarzy.
Młodzi zawodnicy z miasta nad Wałszą zajęli ostatecznie 4. miejsce. W turnieju w Pieniężnie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie, która wyprzedziła swoich kolegów z SP nr 3. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale SP Frombork, a piąte – SP nr 5 Braniewo.

Do finału awansowała drużyna SP nr 6 z Braniewa. Wszystkie zespoły nagrodzone zostały medalami i dyplomami ufundowanymi przez firmę Tymbark. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Kaczmarczyk i Robert Trzebiński.

Nie była to jedyne zawody młodej piłki nożnej. W rozegranych także w tym miesiącu dwóch spotkaniach mistrzostw powiatu braniewskiego w piłce nożnej chłopców spotkali się: 9 października uczniowie klas IV-VI, a 15 października – uczniowie klas VII-VIII. W każdym ze spotkań uczestniczyło po pięć zespołów; grano systemem każdy z każdym.